بایگانی نوشته‌ها


آموزش تشخیص رنگ بدنه خودرو

آموزش تشخیص رنگ بدنه خودرو

لطفا در هنگام کارشناسی بدنه خودرو، عجله نکنید و تمام قطعه ها را تا انتها دقیق بررسی کنید...بعضی از دوستان مخصوصا آن عزیزانی که همیشه در هنگام کارشناسی بدنه خودرو عجله می‌کنند، با دیدن طوق رنگ یا رنگ شدگی نصف یک قطعه دیگر مابقی قطعه را دقیق بررسی نمیکنند.

نحوه تشخیص گلگیر استوک

نحوه تشخیص گلگیر استوک

دوستان همانطور که در فیلم هم مشاهده می‌کنید گلگیر جلوی پارس مدل ۱۴۰۰ بصورت استوک تعویض شده است پس حتما در هنگام خرید خودرو حتی خودروهای صفر به کارشناسی مراجعه کنید. حالا به نظر شما این گلگیر با توجه به مشخصاتی که دارد در کجا تعویض شده است ؟

آموزش تشخیص رنگ و آبرنگ وکیلر پاشی

آموزش تشخیص رنگ و آبرنگ وکیلر پاشی

دوستان مهمترین نکته در کارشناسی رنگ خودرو دقت است که معمولا اکثر کارشناسان خودرو تمام آیتم ها و روش‌های تشخیص رنگ خودرو را یاد دارند و بلد هستند. تنها موضوعی که بین یک کارشناس خوب و یک کارشناس معمولی تفاوت ایجاد میکند عدم دقت به نکات ظریف است.

اصول نگارش نامه کارشناسی

اصول نگارش نامه کارشناسی

لطفا مختصر و خوش خط و واضح بنویسید. عزیزانی که نامه کارشناسی رو بصورت دستی نگارش میکنید لطفا خوش خط بنویسید. یکی از دغدغه های مشتریان بدخط بودن نامه کارشناسی است‌ که اصلا از متن نامه سر در نمی‌آورند و نمی‌توانند بخوانند.

تشخیص موم غیر فابریک خودرو

تشخیص موم غیر فابریک خودرو

همانطور که در فیلم هم مشاهده می‌کنید موم پشت درب عقب راست این خودرو نسبت به موم بقیه درب ها پهن تر است و موم پشت درب بقیه درب ها بصورت باریک اعمال شده که این تفاوت در شکل ظاهری موم میتواند يکی از آیتم های تشخیص قطعات استوک تلقی شود.

ضرب خوردگی شدید از بغل و برش ستون و تعویض رکاب

ضرب خوردگی شدید از بغل و برش ستون و تعویض رکاب

در ضرب خوردگی هایی که از بغل به خودرو وارد می‌شود مانند این خودرو اگر شدت ضربه وارده شدید باشد علاوه بر قطعات بیرونی قسمتهای داخلی مانند لایدرب ها و کلاف ستون هم آسیب می‌بیند که در این حالت یا این قسمتها صافکاری و ترمیم می‌شوند.

مقایسه شاسی یکپارچه و مستقل

مقایسه شاسی یکپارچه و مستقل

در خودروهای سنگین مثل اتوبوس و کامیون که وزن زیادی به شاسی وارد می کننند، یک شاسی مجزا که مستحکم است، وجود دارد. شاسی اسکلت بندی فلزی محکمی دارد که کاملا از اتاق جداست، مجموعه اتاق و سایر مجموعه ها روی شاسی نصب شده اند.

بررسی ضخامت رنگ خودرو

بررسی ضخامت رنگ خودرو

معمولا اختلاف ضخامت رنگ در قسمتهای مختلف یک خودرو متغیر است و تا ۵۰ میکرون اختلاف طبیعی به نظر میرسد. اختلاف ضخامت ۵۰ میکرون در یک قطعه مثل درب خیلی معمول و مرسوم نیست و جای شک و شبهه به وجود می آورد و احتمال تعویض است ...

پیچیدگی سر جلو و ضرب خوردگی شدید از بغل

پیچیدگی سر جلو و ضرب خوردگی شدید از بغل

این خودرو دچار ضرب خوردگی شديد از بغل و در نهایت پیچیدگی سر جلوی خودرو شده است که البته یک سناریوی دیگر نیز قابل تصور است که خودرو علاوه بر ضرب خوردگی به بغل هم خوابیده باشد. دوستان فیلم رو با دقت تا آخر ببینید و نظر بدید.

درباره‌ی ما
در این مرکز کارشناسی بصورت کاملا تضمینی انجام می شود و در صورت خطا ۱۰۰ درصد خسارت به مشتری پرداخت می شود...
بیش‌تر بخوانید
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...