مسترتشخیص- هر کسی که ماشین دارد از رنگ کاری خوب باخبر است. از این گذشته، به راحتی یک رنگ کاری خوب و بی نقص میتواند زیبایی شناسی کلی خودرو شما را تکمیل کند و وسیله نقلیه شما را به یک آب نبات واقعی خوشرنگ تبدیل کند. با این حال، ادامه این مقاله جذاب را از دست ندید و باما همراه باشید.


انواع مختلف رنگ خودرو دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. در صورت مراجعه به فروشگاه‌های خودرو، انتخاب شما ممکن است بر قیمت کلی تأثیر بگذارد. از آنجایی که رنگ آمیزی به شدت بر ظاهر کلی تأثیر می گذارد، انجام یه سری موارد از همان ابتدای کار ضروری است و این مقاله می تواند مشکلات احتمالی که ممکنه است در این مسشیبر با آن روبرو شوید را برای شما حل کند.

در هنگام انتخاب بهترین رنگ خودرو، با انواع مختلفی مواجه می شوید:

رنگ حلال

رنگ هایی که دارای حلال های شیمیایی مانند مینای دندان، اورتان یا لاک هستند، حلال نامیده می شوند. آنها بادوام هستند و از زنگ زدگی جلوگیری می کنند، اما ممکن است در حین خشک شدن مواد شیمیایی مضر آزاد کنند، بنابراین آنقدرها محبوب نیستند.

لاک اکریلیک. اولین رنگ ماشینی که تا کنون وجود داشته و استفاده از آن بسیار آسان است. اما با وجود این که براقیت بالایی دارد، در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رنگ به سرعت محو می شود و به دلیل نگرانی های زیست محیطی در برخی ایالت ها غیرقانونی است.

اورتان اکریلیک. یک گزینه عالی که به اندازه رنگ مینا ماندگاری دارد و به راحتی اعمال می شود. با این حال، در طول اختلاط به یک کاتالیزور نیاز دارد و بنابراین، باید مدت کوتاهی پس از آن اعمال شود تا از خشک شدن خیلی سریع جلوگیری شود.


اورتان. محبوب ترین گزینه موجود در بازار به دلیل دوام، مقاومت در برابر تراشه و کاربرد آسان است. می توان آن را به راحتی روی رنگ های قدیمی اعمال کرد و به سرعت خشک می شود. با این حال، رنگ اورتان بسیار پرهزینه و دشوار است.

مینای اکریلیک. لعاب اکریلیک یکی از ماندگارترین رنگ ها برای ماشین شما است زیرا پوسته سختی را روی قاب فلزی ایجاد می کند. دو نوع رنگ مینا وجود دارد: تک مرحله ای و دو مرحله ای. رنگ های لعاب تک مرحله ای دارای لایه پایه و شفاف هستند و شما باید یک لایه رنگ بزنید، در حالی که مینای دو مرحله ای نیاز به پوشش پایه و لایه شفاف دارد. متخصصان تجهیزاتی برای پختن رنگ روی ماشین دارند، که آن را برای یک پروژه DIY بسیار مشکل می کند. لعاب اکریلیک نیز سریع خشک می شود.

رنگ آبی
رنگ‌های موجود در آب از آب به عنوان حلال به جای یک ماده شیمیایی مضر استفاده می‌کنند. آنها برای محیط زیست بی خطر هستند و مواد شیمیایی مضر مانند مواد حلال را آزاد نمی کنند. رنگ آب را می توان بر روی سطوح مختلف مانند پوشش آستر، ورق فلزی یا پوشش تازه اعمال شده که کاملاً تکمیل کننده آن است، اعمال کرد.

انواع مختلف رنگ آمیزی خودرو در بازار:

رنگ جامد: رنگ جامد رایج ترین و امکان پذیرترین گزینه است.

رنگ متالیک: آیا به لعاب ظریفی که برخی خودروها دارند توجه کرده اید؟ خوب، این رنگ متالیک است. پودر آلومینیوم موجود در رنگ های متالیک نور را جذب می کند تا درخشان به نظر برسد. یافتن مطابقت دقیق برای وسیله نقلیه شما نیز گران و چالش برانگیز است.

رنگ مروارید: رنگ مروارید مانند رنگ متالیک به جز پودر سرامیک که به جای آلومینیوم استفاده می شود. ذرات سرامیکی نور را منعکس می‌کنند و آن را می‌شکنند و باعث می‌شوند خودرو از زاویه‌ای متفاوت به نظر برسد.


رنگ مات: رنگ های مات جدیدترین ترند در صحنه رنگ آمیزی ماشین هستند. این یک رنگ چالش برانگیز برای نگهداری، تعمیر و حتی اعمال است! اکثر ابزارهای موجود در بازار برایرنگ های مات نیستند. بنابراین، ممکن است سخت باشد که خراش را مانند هر رنگ دیگری پاک کنید.

* برای خرید کتاب جامع تشخیص رنگ خودرو برروی لینک کلیک نمایید

ساده ترین رنگ برای خودرو
یورتان اکریلیک یکی از ساده‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توان روی خودرو استفاده کرد، اگر آن را به سبک DIY رنگ کنید. استفاده از آن آسان است و مشکلات زیادی ایجاد نخواهد کرد، حتی اگر در این زمینه تازه کار باشید. دوام آن آن را به یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای پروژه های DIY تبدیل می کند. ناگفته نماند که ماندگاری بسیار بالایی دارد و می توانید سال ها از آن لذت ببرید.

بهترین نوع رنگ برای اتومبیل
انتخاب بین رنگ‌هاِی موجود، کار سختی است. تا کنون، مینای اکریلیک با این که یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای رنگ آمیزی است، برنده مسابقه شده است. 

خلاصه
همانطور که می بینید، رنگ های مختلف دارای خواص و ویژگی های مختلفی هستند.و انتخاب رنگ خودروی خودتان در دستان شماست  و این شما هستید که تصمیم می گیرید که وسیله نقلیه شما چگونه ظاهر شود.