مسترتشخیص- هیوندای موفاسا به عنوان محصول اختصاصی برند کره‌­ای برای بازار چین که نام خود را از قهرمان اصلی در فیلم کارتونی «The Lion King» به عاریت گرفته، پس از رونمایی در نمایشگاه شانگهای در ماه آوریل، از اواسط تابستان وارد بازار این کشور خواهد شد.

”سپرهایی با طراحی متفاوت، رینگ‌های بزرگ با تایرهای بیراهه‌نوردی، چراغ‌های LED روی سقف و شبکه محافظ روی شیشه کوچک جانبی، از مهمترین تغییرات قابل مشاهده در این خودروی کراس‌­اور است.“اما اکنون نسخه آفرودر از هیوندای موفاسا نیز با لقب Adventure رونمایی شده است. سپرهایی با طراحی متفاوت، رینگ‌های بزرگ با تایرهای بیراهه‌نوردی، چراغ‌های LED روی سقف، دستگیره‌­های روی کاپوت و شبکه محافظ روی شیشه کوچک جانبی، از مهمترین تغییرات قابل مشاهده در این خودروی کراس‌­اور است.

هیوندای موفاسا به زودی جایگزین هیوندای ix35 می­‌شود، که از سال 2017 تاکنون در خط تولید بیجینگ-هیوندای حضور دارد. در سبد محصولات هیوندای در چین، این مدل بالاتر از ix25 (کرتا) و پایین‌تر از توسان قرار می­‌گیرد.

واقعیت این است که در سایر کشورهای جهان، فاصله میان این دو مدل خالی مانده ولی در چین که آمار فروش سالیانه ix35 همواره بین 130 تا 140 هزار دستگاه ثبت شده، ارائه یک جانشین جدید، امری لازم و به‌صرفه بوده است.

ابعاد بدنه هیوندای موفاسا در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.475، 1.85، 1.665 و 2.68 متر اعلام شده است.

قوای حرکتی هیوندای موفاسا از پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی با 161 اسب‌بخار قدرت و 193 نیوتن‌متر گشتاور تامین شده است، که برای خودرویی با این ابعاد و البته وزن 1464 کیلوگرمی، چندان هیجان­‌انگیز به نظر نمی‌­رسد. به هرحال نیروی پیشرانه به گیربکس شش سرعته اتوماتیک منتقل شده تا براساس اعلام هیوندای، موفاسا بتواند به حداکثر سرعت 187 کیلومتر برساعت دست یابد.

ظاهرا هیوندای قصد دارد نسخه هیبرید از این خودرو را هم در آینده نزدیک عرضه کند.

منبع: باما