مسترتشخیص- برند WEY در سال 2016 توسط گریت‌وال تاسیس شد، که بر ساخت خودروهای کراس‌­اور و شاسی­‌بلند برمبنای محصولات برند دیگر این شرکت یعنی هاوال، تمرکز دارد.

پس از انتشار چند تصویر غیر رسمی از وِی 80 در فضای مجازی، این خودرو به قدری هدف انتقاد کاربران قرار گرفت که گریت وال به عنوان مالک نشان وِی، برای دریافت پیشنهادات علاقمندان اظهار آمادگی کرد.

اکنون نسخه نهایی از کراس‌اور WEY با نام لانشان - Lanshan - معرفی شده که نام آن در زبان چینی به معنای کوهستان آبی است. وِی لانشان در جایگاه محصول پرچمدار این برند باید با لی اتو L8 و آیتو M7 رقابت کند.

طراحی WEY لانشان

نمای شلوغ و ناخوشایند WEY 80 که آماج انتقادات قرار داشت، جای خود را به طرحی خلوت‌تر داده است، که از ورودی هوا در پایین سپر، چراغ‌های اصلی به شکل L برعکس و چراغ‌های باریک دیلایت تشکیل شده است. در نمای جانبی و عقب تغییر چندانی اتفاق نیفتاده است و فرمی نسبتاً ساده و البته ساده را شاهد هستیم، که حتی رینگ‌های 21 اینچی هم هیجان خاصی به آن تزریق نمی‌­کند.

کراس‌ اور هیبریدی گریت وال وی لانشان

ابعاد بدنه وِی لانشان در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 5.156، 1.98، 1.805 و 3.05 متر اعلام شده است.

کابین و امکانات WEY لانشان

ظاهراً هنوز طراحی کابین وِی لانشان تکمیل نشده است، چراکه با وجود فاصله زمانی بین انتشار تصاویر اولیه و معرفی در نمایشگاه گوانگژو 2022، هنوز تصویری از این بخش در دسترس نیست و شرکت سازنده تنها از چیدمان شش نفره کابین با صندلی‌های خلبانی در ردیف دوم خبر داده است.

کراس‌ اور هیبریدی گریت وال وی لانشان

مشخصات فنی WEY لانشان

وِی لانشان به سامانه هیبرید شامل موتور 1.5 لیتری توربو و دو موتور برقی مجهز شده است، که در مجموع، 517 اسب‌­بخار قدرت و 933 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند.

ظرفیت باتری هنوز اعلام نشده، اما شعاع حرکتی در حالت برقی و هیبرید به ترتیب 180 و 1200 کیلومتر اعلام شده است. شتاب صفر تا صد وِی لانشان نیز 4.9 ثانیه اعلام شده است.

قیمت WEY لانشان

برای آگاهی از مشخصات دقیق وِی لانشان باید تا آغاز فروش این خودرو با قیمت تقریبی 50 الی 58 هزار دلار در تابستان 2023، منتظر بمانیم.

منبع: باما