به گزارش مسترتشخیص، گروه خودروسازی ب ام و سال میلادی گذشته پنجاهمین سالگرد تولید محصولات «ام» را جشن گرفت. چرا که این خودروساز در سال ۲۰۲۲ موفق به تولید ۱۷۷ هزار و ۲۵۷ دستگاه فروخته است، این آمار نشان از رشد ۸.۴ درصدی فروش محصولات «ام» در سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ است. محصولات «ام» بیشتر در بازارهای آلمان، آمریکا و انگلیس طرفدار داشته و توجه و تمرکز باواریایی ها برای کسب سهم بازار بیشتر برای محصول «ام» در بازارهای مذکور است.

نکته قابل توجه اینجاست که پرفروش ترین محصول «ام» در بازارهای جهانی خودرو آی ۴ ام ۵۰ است، این نشان می دهد که مشتریان خودروهای الکتریکی به محصولاتی که پرفورمنس و هندلینگ بالا داشته باشند، تمایل بیشتری دارند. هرچند که گروه خودروسازی ب ام و تا کنون آمار دقیقی از تعداد فروش آی ۴ در بازارهای جهانی منتشر نکرده است، اما به نظر می رسد این خودرو سود مناسبی را از عرضه این محصول کسب کرده است.

تیمو ریش، مدیر ارتباط با مشتریان و برندینگ واحد «ام» در گروه خودروسازی ب ام و در خصوص فروش محصولات اسپرت این برند، اعلام کرده است:‌ «باتوجه به آمار فروش آی ۴ در بازارهای جهانی برای ما واضح است که مشتریان علاقه به خرید خودروهای ام در دنیا محصولات الکتریکی دارند.»

گفتنی است که آی ۴ ام ۵۰ تنها مدل الکتریکی گروه خودروسازی ب ام و نیست، بلکه این خودروساز محصولات دیگری مانند ب ام و ایکس ام با قوای هیبریدی ام ۶۵۳، ب ام و آی ایکس ام ۶۰ و ب‌ام‌و آی ۷ ام ۷۰ را نیز در سبد محصولات خود دارد.

واحد «ام» گروه خودروسازی ب ام و مدعی عرضه محصولات الکتریکی تهاجمی با پرفورمنس بالا است، این خودروساز آلمانی به دنبال تحول بیشتر براساس استراتژی توسعه خودروهای الکتریکی است. از همین رو مهندسان ب ام و فناوری چهار چرخ الکتریکی ام ایکس درایو را برای محصولات هیبریدی و برقی معرفی کردند.

در سال ۲۰۲۲ واحد ام گروه خودروسازی ب ام توانست اعداد بزرگی از عرضه محصولات خود به نمایش بگذارد، این خودروساز آلمانی در فروش محصولات ام ۲، ام ۳ و ام ۴ حتی ام تورینگ با فناوری گیربکس اتومات شیفت ۶ سرعته، دیفرانسیل عقب و دینامیک بالای محصولات موفقیت خوبی را کسب کرده است.

ریش در خصوص رکورد فروش محصولات ام به رسانه های آلمانی گفته است: «ب ام و در تلاش برای توسعه طیف محصولات خود است، این خودروساز به دنبال کسب سهم بازار قابل توجه از محصولات الکتریکی است.»

این خودروساز وعده معرفی و رونمایی محصول جدید خود یعنی ام ۳ سی اس در دایتونا داده است، همچنین سری ام ال ام دی اچ با قوای هشت سیلندر به میدان رقابت خواهد رفت.

منبع: بازار