به گزارش مسترتشخیص، علیمردان عظیمی امروز در آیین تحویل یک‌هزار دستگاه کامیونت آرنا پلاس به سازمان شهرداری‌های وزارت کشور که در ایران خودرو دیزل برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: رسالت ایران خودرو و ایران خودرو دیزل تامین ناوگان عمومی کشور است که بر این اساس امروز یک‌هزار دستگاه کامیون را تحویل سازمان شهرداری‌های وزارت کشور دادیم تا به عنوان خودرو در بخش جمع آوری زباله و همچنین خودروهای آتش نشانی مورد استفاده قرار گیرد. 

تحویل 40 دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری کرج

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه توافق دیگری نیز  با وزیر کشور در خصوص تولید اتوبوس برقی انجام شده است: تاکنون 40 دستگاه اتوبوس برقی داخلی سازی شده را تولید و برای تحویل به شهرداری کرج آماده کرده ایم و قرار شد  وزارت کشور قراردادی برای خرید بیش از این ها را از با ایران خودرو دیزل منعقد کند که با توجه به شرایط تولید به سرعت می توانیم تولید داشته باشید و تا پایان سال حداقل در هر ماه 100 دستگاه اتوبوس برقی را تحویل دهیم. 

وی در خصوص نوسازی ناوگان حمل  و نقل تاکسی اظهار داشت: 200 هزار دستگاه تاکسی فرسوده داریم که نیاز به ترمیم دارد لذا در توافقی که امروز با وزیر کشور انجام شد مقرر شد تا سالانه تقریبا 80 هزار دستگاه سورن را به عنوان تاکسی تحویل وزارت کشور دهیم. این خودرو استاندارد خوبی دارد و مورد تایید مردم و تاکسیران ها نیز است. 

عظیمی اظهار داشت: توافق دیگری نیز در خصوص تولید خودرو برقی با وزارت کشور داشتیم و تا دهه فجر هزار و 800 خودروی برقی از طریق وزارت کشور تحویل شهرداری می شود. همچنین در دهه فجر خودرو ویرا بنزینی افتتاح می شود که براین اساس اولین خودروی شاسی بلند داخلی تولید می شود. 

وی افزود: علاوه بر این موارد سال آینده نیز اولین خودرو برقی داخلی سازی شده تحویل مردم می شود.  

تولید پژو پارس تا پایان سال ادامه دارد

عظیمی در پاسخ به سوالی در مورد تولید پژو پارس و مشکلات استاندارد آن اظهار داشت: بابت تاخیری که در تحویل این خودرو به‌وجود آمده از مشتریان ایران خودرو عذرخواهی می‌کنیم. با حمایتی که سازمان استاندارد انجام داده است پژو پارس تا پایان سال تولید می‌شود و هیچ مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد. 

 رایزنی برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده

وی با بیان اینکه ما به تعهداتمان عمل می کنیم، اظهار داشت: رایزنی‌هایی نیز برای ادامه تولید پژو پارس در سال آینده در حال انجام است اما اگر به دلیل مسائل استاندارد نتوانیم این خودرو را تولید کنیم حتما خودروی جایگزین به مشتریان تحویل می‌دهیم که قطعا به لحاظ استاندارد از پارس امروز بهتر خواهد بود. 

مدیرعامل ایران خودرو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد پژو پارس تا پایان سال تحویل مشتریان می‌شود و آیا درست است که تعهدات ایران خودرو در مورد این خودرو 200 هزار دستگاه است؟ گفت: خیر 200 هزار دستگاه تعهد نداریم و هیچ کدام از افرادی که در سامانه یکپارچه برای خرید این خودرو ثبت نام کرده‌اند نوبتشان را حذف نخواهیم کرد و اصرار داریم که خودرو به تمام افرادی که در سامانه ثبت نام کرده‌اند تحویل دهیم.  

عظیمی اظهار داشت: با توافقی که با سازمان ملی استاندارد انجام شد‌ امیدواریم بتوانیم سال آینده  تعداد تولید پژو پارس را به شدت افزایش دهیم و به همه تعهداتمان عمل کنیم، اما اگر به هر دلیلی این خودرو در سال آینده تولید نشود خودرو جایگزین دیگر مانند سورن یا دنا به مشتریان تحویل خواهیم داد. 

منبع : فارس