به گزارش مسترتشخیص، شرکت خودروسازی تیگارد موتور، قیمت جدید کراس‌اور x35 را امروز 7 اسفند اعلام کرد.

مدیر فروش تیگارد موتور، در کنفرانس خبری اعلام کرد که قطعا نخستین مرحله فروش کراس‌اور X35 با قیمت 950 میلیون تا 1.050 میلیارد تومان و در سامانه جدید یکپارچه انجام خواهد شد. احتمالا نخستین سری فروش این خودرو در تیراژ حدود 300 دستگاه خواهد بود که تا پایان سال انجام می‌شود.

امیرحسین اسفندیاری، مدیر خدمات پس از فروش تیگارد موتور، نیز از فعالیت سه نماینده فروش و خدمات پس از فروش در شیراز، تهران و بابل در فاز نخست با توجه به تیراژ محدود خبر داد و گفت در آینده نمایندگان تیگارد در سه شهر اصفهان، تبریز و مشهد نیز راه‌اندازی خواهند شد.

امروز دقیقا یکسال از تولد «سانیار موتور پارسیان» گذشت و حالا به نظر می‌رسد که مدیران این شرکت ایرانی – چینی، برای عرضه محصولات‌شان از اواخر سال 1401 یا از اوایل سال 1402 آماده شده‌اند.

تیگارد موتور؛ زیرمجموعه جدید دیار خودرو

شرکت سانیار موتور، جوینت‌ونچری است که میان شرکت دیار خودرو و شرکت ساینو چین شکل گرفته و ظاهرا هر دو طرف، سهم 50 درصدی در این شرکت دارند. اینکه چرا دیار خودرو، خودش مستقیما وارد میدان نشده و ترجیح داده که با نام شرکتی جدید، به فعالیتش ادامه دهد، خودش مقاله مفصلی می‌طلبد اما شرکتی که نیمی از سهامش در اختیار خارجی‌ها باشد، قطعا شانس موفقیت بیشتری نسبت به دیار خودرو خواهد داشت. محصولاتی که قرار توسط شرکت سانیار موتور در بازار ایران عرضه شوند، تحت برند تجاری تیگارد موتور (Tigrad) خواهند بود.

دیار خودرو شرکتی است که دست روی هر محصولی که گذاشته، تجربه ناموفقی را کسب کرده و محصولات جدیدی مانند بایک X25 و حتی سوئیست DX3 نیز از این قاعده مستثنی نبودند. نکته جالب توجه اینجاست که شرکت سانیار موتور، درصدد عرضه محصولات بایک (BAIC) در ایران بوده و این احتمال وجود دارد که برخی از محصولات سوئیست (Soueast) بجای دیار خودرو، توسط سانیار موتور در کشورمان مونتاژ شوند. برخی منابع چنین خبر داده‌اند که بیجینگ X35 و بایک BJ40، دو محصول احتمالی سانیار موتور برای شروع کارش هستند.

منبع: تیگاردموتور