به گزارش مسترتشخیص، کن بلاک، راننده حرفه‌ای رالی، در تصادفی با اسنومبیل درگذشت. وی ۵۵ سال سن داشت.

کن بلاک یک استعداد تکرارنشدنی است که با اسکیت‌برد، اسنوبرد، موتورسیکلت و اتومبیل‌های رالی، مسابقه می‌داد. وی به‌عنوان یک تاجر و کارآفرین نیز بسیار استعداد داشت.در اطلاعیه‌ای که Hoonigans در اینستاگرام منتشر کرده است، درخواست شده تا به حریم خصوصی خانواده بلاک احترام گذاشته شود. انجمن رالی آمریکا نیز پستی را در صفحه اینستاگرامش برای ابراز همدردی و تسلیت منتشر کرد.

کن بلاک یک استعداد تکرارنشدنی است که با اسکیت‌برد، اسنوبرد، موتورسیکلت و اتومبیل‌های رالی، مسابقه می‌داد. وی با سری ویدیوهای  جیمکانا (Gymkhana) شهرتی دوچندان پیدا کرد.

بلاک اخیرا با آئودی همکاری کرده بود و مستقیما با مهندسان این شرکت، برای ساخت آئودی S1 Hoonitron تمام الکتریکی، در ارتباط بود. بلاک با الهام از آئودی S1 Quattro، آن را در آخرین ویدیوهای جیمکانا در لاس‌وگاس راند.

موفقیت بلاک در رالی استیج، کم‌تر شناخته شده است. او زمانی وارد مسابقات قهرمانی رالی آمریکا شد که اکثر رانندگان در آن سن بازنشسته می‌شوند. بلاک به مدت چندین فصل قهرمان شد. چنین دستاوردهایی باعث شد تا او رویدادهای WRC فورد را اجرا کند. سال گذشته لیا، دختر بلاک، و لوسی، همسر وی، در مسابقات انجمن رالی آمریکا با او رقابت کردند.

کن‌بلاک به‌عنوان یک تاجر و کارآفرین نیز بسیار استعداد داشت. او به همراه Damon Way، دوست دوران دانشگاهش، شرکتی را تاسیس کردند که اوایل دهه ۱۹۹۰ به برند DC Shoes تبدیل شد. این برند در دهه بعدی به سرعت پیشرفت و به شهرت بیش‌تر بلاک کمک کرد.

بلاک در دهه گذشته با برند هونیگان خود نیز داستان موفقیت مشابهی داشت. ویدیوهای بدلکاری، رانندگی و ..‌. آن با بازاریابی درآمیخته شد.

کلانتری واساچ، بیانیه‌ای را در رابطه با مرگ کن بلاک منتشر کرده که به شرح زیر است:

«در روز دوم ژانویه ۲۰۲۳، حدود ساعت ۱۴، تماسی با مرکز ۹۱۱ واساچ گرفته شد و گزارشی مبنی بر تصادف اسنومبیل در منطقه Mill Hollow دریافت شد. سپس تیم جست‌و‌جو و نجات از کلانتری واساچ، ایالت یوتا و خدمات جنگلی آمریکا اعزام شدند.

کن بلاک، راننده ۵۵ ساله، در شهر پارک سیتی ایالت یوتا در حال راندن اسنومبیل بر روی شیب تندی بود که اسنومبیل واژگون شده و روی او فرود آمد. با توجه به شدت جراحات ایجاد شده، وی در حادثه فوت کرد.

آقای بلاک با گروهی همراه بود؛ اما هنگام حادثه تنها بود. پزشکی قانونی، علت مرگ را بررسی خواهد کرد. ما از شنیدن خبر از دست دادن کنت متاسفیم و با خانواده و نزدیکان او احساس هم‌دردی می‌کنیم.»

منبع: باما