به گزارش مسترتشخیص، شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد که در آینده‌ای نزدیک از محصول جدید خود به نام کادیلا یا همان P90 ایرانی رونمایی کند. به گفته مدیران این شرکت خودروسازی بازار هدف این خودرو کشور روسیه است.

عکس‌های این خودرو پیش از این در برنامه‌ داخلی سایپا به نمایش گذاشته شده بود و در همین مراسم اعلام شد که P90 تا پایان دی‌ ماه سال آینده به بازار عرضه می‌شود. با توجه به زمان نخستین عرضه این خودرو به نظر می‌رسد تولید آن به مراحل پایانی نزدیک شده است.

مشخصات فنی سایپا P90

حال این مساله مطرح می‌شود که آیا P90 از لحاظ فنی کیفیت مناسبی دارد؟ این خودرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

تصاویر منتشرشده از این خودرو نشان می‌دهد که سایپا P90 مجهز به پیشرانه ME16 است. این پیشرانه محصول جدید مگاموتور است که به گفته محمدعلی تیموری، مدیرعامل این شرکت خودروسازی، خط تولید آن در ماه جاری افتتاح می‌شود.

موتور ME16 در واقع همان موتور TU5 پلاس است که در برخی بخش‌ها، تفاوت‌هایی در قطعات دارد و همین باعث شده تا ME16 بیش‌تر از تیوفایو پلاس به نمونه فرانسوی، نزدیک باشد.

موتور این خودرو می‌تواند می‌تواند ۱۱۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۷۸ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود یک جعبه دنده ۵F18 پنج سرعته دستی نیز در کنار این قوای محرکه قرار گرفته و توان تولیدی آن را به چرخ‌های جلو خودرو منتقل کند.

P90، جایگزین L90

سایپا P90 را می‌توان نسخه ایرانیزه رنو تندر ۹۰ دانست که به‌زودی از آن رونمایی می‌شود و هنوز حتی مشخصات رسمی، قیمت و زمان عرضه آن مشخص نشده است.

هرچند تصاویر و جزئیات بیشتری از نسخه اولیه P90 منتشر شده است، اما مدیران سایپا می‌گویند تصاویر گرافیکی جدید انتشاریافته از این خودرو تفاوت چندانی با نمونه‌ نهایی نخواهد داشت.

از جایگزین ال 90 استقبال می‌شود؟

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا P90 واقعا در بازار جای خالی ال 90 را پر می‌کند؟

در حال حاضر خودرو ال 90 مدل 99 آن در بازار خودرو با قیمت حدود 900 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. بنابراین باید منتظر ماند و مشاهده کرد که P90 با چه آپشن‌ها و قیمتی وارد بازار کشور می‌شود؟

منبع: تجارت‌نیوز