مسترتشخیص- برند شنلان EV از شراکت چانگان با سازنده مشهور باتری یعنی CATL و همچنین یکی از غول‌های فناوری به نام هواوی شکل گرفته است. البته همکاری شرکتهای فناوری با خودروسازان، مورد تازه‌­ای نبوده و حتی به اعتقاد برخی منتقدان، چیزی جزء رابطه مشتری و تامین‌­کننده نیست.به هرحال، این شرکت چینی که در جایگاه بالاتر از چانگان و پایین‌تر از آواتار قرار گرفته، فعلا یک مدل سدان به نام شنلان SL03 را به فروش می­‌رساند.

اما اکنون چند تصویر رسمی از محصول جدید چانگان شنلان یعنی S7 در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته است. البته برخی منابع احتمال می‌­دهند که این خودرو با نام Deepal به برخی کشورها صادر شود.طراحی شنلان S7ابعاد این کراس‌­اور میان­‌سایز در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.75، 1.93، 1.625 و 2.9 متر اعلام شده است.

با نگاهی به تصاویر، می­‌توان بدنه چانگان شنلان S7 با چراغ‌های باریک جلو و عقب، رینگ‌های بزرگ 5 پره، فرم خاص ستون انتهایی، دستگیره مخفی‌شونده درها و فرورفتگی در بخش جانبی بدنه را تشخیص داد. علیرغم تمایز چهره چانگان شنلان S7 نسبت به بسیاری از خودروهای فعلی، نمی­‌توان تاثیر احتمالی لامبورگینی اوروس بر طراحان این خودرو را نادیده گرفت.

کابین و امکانات شنلان S7

فضای داخلی چانگان شنلان S7 با یک نمایشگر بزرگ مرکزی، روکش چرم قهوه‌­ای ، صفحه پشت آمپر در قالب نمایشگر مجازی روی شیشه (هداپ) و فرمان دو شاخه با سه دکمه روی آن، طرحی خوشایند را به معرض نمایش گذاشته است.

درها با فشردن دکمه باز می‌­شوند درحالی‌که دو جالیوانی با قابلیت گرم و سرد شونده، شارژر بی‌سیم برای دو تلفن همراه و محفظه لوازم کوچک نیز قابل تشخیص است.

مشخصات فنی شنلان S7

چانگان شنلان S7 در دو نسخه برقی (EV) و هیبرید برقی (EREV) وارد بازار خواهد شد. مدل برقی به یک موتور مجهز شده است، که در دو نسخه با 218 یا 258 اسب­‌بخار قدرت عرضه می‌شود.

نسخه هیبرید برقی، به پیشرانه برقی با 238 اسب­‌بخار قدرت و پیشرانه 1.5 لیتری بنزین‌سوز با 95 اسب­بخار قدرت مجهز خواهد شد. این پیشرانه به چرخ‌ها متصل نشده و تنها به عنوان مولد برق عمل می­‌کند.

قیمت شنلان S7

پس از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودرو شانگهای 2023 در ماه آوریل، فروش چانگان شنلان S7 در چین با قیمت پایه در حدود 23,600 دلار آغاز خواهد شد.

براساس اعلام چانگان، تعداد محصولات شنلان به 5 خودروی برقی خواهد رسید.

منبع: باما