به گزارش مسترتشخیص، شرکت هیوندای موتور از یک طراحی آینده‌نگر برگرفته از EV برای نسل جدید شاسی‌بلند ساب کامپکت KONA خود رونمایی کرد. این مدل ارتقا یافته در چهار نوع شامل تمام الکتریکی (EV)، هیبریدی الکتریکی (HEV)، موتور احتراق داخلی (ICE) و N Line اسپورت با معماری جهانی برای همه و استایل منحصر به فرد برای هر کدام در دسترس خواهد بود.

با KONA کاملاً جدید، هیوندای موتور تعهد خود را به تحرک پایدار و تفکر طراحی مبتنی بر فناوری برای گسترش پیشنهادات EV خود – که توسط خط تولید برنده جوایز IONIQ ابداع شده و پیشرفته شده است – ارائه کرده است و در عین حال نیازهای متحرک متنوع مشتریان خود را نیز برآورده می کند.

سانگ یاپ لی، معاون اجرایی و رئیس مرکز طراحی هیوندای گفت: “کونا کاملا جدید که با شخصیت منحصر به فرد KONA ارتقا یافته است، حضور جسورانه و پویا خود را با اطمینان نشان می دهد.” KONA از هر لحاظ تکامل یافته است تا طیف وسیع تری از تنوع را در بر بگیرد تا به یک حامی واقعی سبک زندگی تبدیل شود.

KONA ارتقا یافته حضور پویاتری در جاده را نشان می دهد، فضای زندگی بیشتری را در خود جای می دهد.

KONA کاملاً جدید به یک SUV بزرگتر و در عین حال شهری محور با ظاهری جسورتر تبدیل شده است که حضور پویاتر در جاده و فضای داخلی راننده محور را نشان می دهد. برای ارائه حداکثر «فضای زندگی» برای مشتریان، طول مدل کاملاً جدید به ۴۳۵۵ میلی‌متر رسید که بر اساس نوع EV، ۱۵۰ میلی‌متر بیشتر از نسل قبلی است. همچنین ۲۵ میلی‌متر عرض و ۶۰ میلی‌متر فاصله بین دو محور در مقایسه با مدل قبلی بدون از دست دادن هویت طراحی نمادین خود افزایش یافت.

برخلاف اکثر خودروهایی که با انواع پیشرانه در دسترس هستند، KONA با طراحی نوع EV شروع کرد که سپس با طراحی برای مدل‌های ICE، HEV و N Line اقتباس شد. این رویکرد غیر متعارف به هیوندای اجازه داد تا تفکر طراحی مبتنی بر فناوری را به تمام انواع KONA بیاورد. با وجود معماری مشترک، مدل‌های EV، ICE/HEV و N Line اسپرت دارای استایل آینده‌نگر متمایزی هستند.

دماغه تمیز و متمایز KONA کاملاً جدید، حجم خالص بخش جلویی را مشخص می کند که به عملکرد آیرودینامیکی نرم این مدل کمک می کند. حجم خالص توسط لامپ بدون درز Horizon کشیده شده برجسته شده است، که در نوع EV پیکسل شده است، و اولین مدل هیوندای را با یک لامپ بدون درز پیکسلی Horizon مشخص می کند که به شخصیت متمایز EV اضافه می کند. استفاده KONA از پیکسل های پارامتریک همچنین یک عنصر طراحی متمایز از خط تولید محبوب خودروهای برقی هیوندای را منتشر می کند.

KONA کاملاً جدید علیرغم ظاهر آینده‌نگرش، هرگز اجازه نمی‌دهد فراموش کند که یک SUV است. استایل پویا آن با روکش قوس چرخ‌های حجاری‌شده‌ای که چراغ‌های جلو و عقب را در خود جای داده است، برجسته شده است و زیربنای مستحکم KONA را تقویت می‌کند.

KONA کاملاً جدید مملو از سطوح پارامتریک است. چین مورب تیز کناره ها، قالب بندی کروم ساتن را از خط کمربند به اسپویلر متصل می کند و یک کانتور ایجاد می کند که دور کل خودرو می پیچد. در قسمت عقب یک چراغ افق بدون درز دیگر و همچنین یک لامپ توقف بالا (HMSL) وجود دارد که به طور یکپارچه در قالب کروم ساتن اسپویلر یکپارچه شده است.

چندین تغییر ظاهری بین انواع پیشرانه وجود دارد. EV دارای جزئیات گرافیکی پیکسلی روی جلوپنجره ورودی و سپر عقب، طراحی چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی الهام گرفته از پیکسل، خط در آغوش سیاه و آینه‌های جانبی و سقف مشکی اختیاری است. ICE و HEV دارای طراحی سپر و صفحه لغزنده جسور و ناهموار و روکش سیاه قوس چرخ هستند. N Line دارای آینه های جانبی مشکی اختیاری و سقف، اسپویلر نوع بال، طراحی های تهاجمی تر جلو و عقب با سپر بال شکل برای تاکید بر وضعیت پایین تر، رینگ های آلیاژی ۱۹ اینچی متمایز، صدا خفه کن دوقلو و دامن جانبی نقره ای است.

قابلیت استفاده از سبک زندگی با چیدمان راننده محور و ویژگی های عملی

«فضای نشیمن» داخلی بزرگتر KONA جدید، ویژگی‌های کاربردی و تجربه‌ای تکامل‌یافته در داخل خودرو را برای تطبیق با سبک‌های زندگی متنوع فراهم می‌کند. معماری جهانی برگرفته از EV یک طرح اسپرت با C-Pad افقی شناور را در خود جای می دهد تا بر فضای داخلی باریک و عریض KONA تأکید کند و فضایی همه کاره را برای راننده و سرنشینان فراهم کند.

نمایشگر ۱۲.۳ اینچی دوگانه عریض و ماژول شناور جلوه ای با تکنولوژی بالا را ایجاد می کند. نور محیطی تجربه و راحتی کاربر را افزایش می دهد. با جابجایی نوع ستونی Shift-by-wire از کنسول میانی به پشت فرمان، یک طرح نامرتب و فضای اضافی برای وسایل در تونل مرکزی فراهم می کند.

صندلی نیمکت بدون منحنی ردیف دوم زیبایی طراحی شهری قرن بیست و یکمی KONA را تقویت می کند. این فضای نشیمن تجربه ای منحصر به فرد را با حداکثر قابلیت استفاده، راحتی و راحتی ارائه می دهد. پشت ردیف دوم یک فضای بار به حداکثر رسیده است.

جزئیات بیشتر هیوندای کونا کاملا جدید در ماه های آینده رونمایی خواهد شد.

 منبع: خودروپلاس