🔹️به پوسته پوسته شدن سطح براق و لایه شفاف محافظ رنگ در خودروها کیلر پریدگی می‌گویند

کیلر پریدگی یا رنگ‌ پریدگی در خودرو‌ها به دلیل کاهش قدرت پیوند بین ملکول‌های رنگ ایجاد می‌شوند و هم در خودرو‌های تیره رنگ و هم در اتومبیل‎‌های رنگ روشن دیده می‌شود، اما معمولا خودرو‌های تیره ‌رنگ در برابر عوامل ایجاد کننده رنگ‌پریدگی، آسیب‌پذیر‌تر هستند. عوامل مختلفی باعث ایجاد رنگ‌پریدگی در بدنه اتومبیل‌ها می‌شود.

مانند: تابش بیش از حد نور خورشید، کیفیت پایین رنگ و کیلر مورد استفاده در خودرو، استفاده از مواد شوینده نامناسب، محلول های شیمیایی ، فضله پرندگان، مواد خوراکی و همچنین باران‌های اسیدی ، از بزرگ‌ترین دشمنان رنگ بدنه خودروی شما هستند.

🔹️استفاده از واکس و پولیش نامناسب

واکس و پولیش‌های نامناسب و غیر استاندارد از مواردی هستند که می‌توانند به رنگ بدنه خودرو شما آسیب برسانند؛ معمولا برخی از برند‌ها برای ارزانتر کردن قیمت تمام شده محصولات خود از مواد نفتی پالایش نشده استفاده می‌کنند که این مواد می‌تواند در بین ذرات رنگ بدنه خودرو شما منافذی بوجود بیاورد و در طول زمان، باعث رنگ‌پریدگی بدنه خودرو شما شود.

🔹️از عوامل طبیعی که باعث ایجاد رنگ‌پریدگی در بدنه اتومبیل می‌شوند باران های اسیدی است.

معمولا باران‌هایی که در شهر‌ها می‌بارد، باران‌های اسیدی هستند که آلودگی‌های محیطی نظیر اسید سولفوریک و اسید نیتریک را به همراه دارند، از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که پس از بارش باران و برف سریعا خودرو خودتان را خشک و تمیز کنید، زیرا با بجا ماندن قطرات باران و خشک شدن آن‌ها، مواد اسیدی درون قطرات باران بر روی رنگ بدنه خودرو شما بجا می‌ماند و با تابش نور خورشید غلظت اسیدی آن بالا می‌رود و به زبان ساده‌تر جای قطرات باران بر روی رنگ اتومبیل شما می‌ماند؛ از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از بارش هر باران، اتومبیل خود را با شوینده های استاندارد بشوئید.