جگوار به تازگی تصاویر مربوط به سدان لوکس میان سایز خود یعنی نسل دوم خانواده XF را منتشر کرده است.

XF مدل ۲۰۲۱ همچنان ویژگی‌های ظاهری خود به عنوان یک اسپرت خیابانی را حفظ کرده است. اکنون ۲۰۲۱ XF تنها سدان این برند است، این تا زمانی است که خودروساز انگلیسی از نسل بعدی XJ رونمایی می‌کند که یک مدل الکتریکی خواهد بود.

XF جگوار ۲۴۶ اسب بخاری اسپرت ۲۰۲۱+تصاویر و قیمت

برخلاف SUV‌های این برند، XF دارای عملکردی بالا است و با امکاناتی لوکس ارائه می‌شود. برای هر کسی که به دنبال یک سدان پیچیده است، ۲۰۲۱ XF گزینه خوبی است. جگوار پیشنهادات پیشرانه خود را برای امسال ساده کرده و V-۶ سوپرشارژ را کاهش می‌دهد. این چهار سیلندر توربوشارژ را به عنوان تنها موتور باقی می‌گذارد که قدرت نسخه‌های شش سیلندر رقبا مانند BMW سری ۵ و مرسدس بنز کلاس E را ندارد.

 XF جگوار ۲۴۶ اسب بخاری اسپرت ۲۰۲۱+تصاویر و قیمت

جگوار سدان سایز متوسط خود را به روز کرد و قیمت‌ها را کاهش داد. متأسفانه، آن همچنین V-۶ سوپرشارژ قبلی اختیاری را از تولید خارج کرد و XF را با دو نسخه از توربو چهار با قدرت کمتری همراه کرد. در این خودرو به روز شده، قسمت جلویی تغییر شکل یافته و طراحی‌های جدید چرخ به مدرن سازی ظاهر کمک می‌کند. تغییرات داخل شامل اصلاحات ظریف یک ظاهر طراحی شده و ویژگی‌های جدید مانند صفحه نمایش لمسی منحنی ۱۱.۴ اینچی است.

XF جگوار ۲۴۶ اسب بخاری اسپرت ۲۰۲۱+تصاویر و قیمت

مدل ترجیحی دارای ویژگی‌های مطلوب بسیاری از جمله صفحه نمایش لمسی ۱۱.۴ اینچی با سازگاری Apple CarPlay و Android Auto، سیستم دوربین ۳۶۰ درجه، استریو ۱۲ بلندگو Meridian، ورود بدون دست منفعل و شارژ بی سیم است.

XF از یک توربوشارژ ۲.۰ لیتری چهار سیلندر بهره می‌برد که دارای دو قدرت است. نسخه P ۲۵۰، دارای ۲۴۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند در حالی که نسخه P ۳۰۰، دارای ۲۹۶ اسب تولید می‌کند. هر دو موتور با جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک جفت می‌شوند، اما تنها موتور کم قدرت ترمز عقب یا چهار چرخ را ارائه می‌دهد.

XF جگوار ۲۴۶ اسب بخاری اسپرت ۲۰۲۱+تصاویر و قیمت

P ۳۰۰ به طور انحصاری با پیشرانه تمام چرخ ارائه می‌شود. فرمان XF به طرز ماهرانه‌ای سبک است و می‌تواند تعادل خوبی بین سرعت پایین و سرعت زیاد داشته باشد، همچنین پدال ترمز نرم نیز یک واکنش فوق العاده دارد.

در داخل، XF یک تغییر ظریف دریافت می‌کند. دیگر شیفت دوار کنسول مرکزی و دریچه‌های خروجی هوا که در داشبورد باز می‌چرخند از بین رفته اند. اکنون، کنار دسته جدید شیفت، یک انتخابگر حالت درایو قرار دارد که در صورت عدم استفاده به کنسول پایینی می‌آید. جگوار کنترل‌های آب و هوایی را نیز با شماره گیری‌هایی که دارای تنظیمات دمای خودکار هستند، تعمیر اساسی می‌کند.

کنسول مرکزی که دوباره طراحی شده است، از یک شارژر بی سیم تازه استاندارد میزبانی می‌کند. جگوار هر XF را با یک سیستم سرگرمی به نام Pivi Pro که از طریق یک صفحه نمایش لمسی برجسته ۱۱.۴ اینچی با شیشه خمیده است، هدایت می‌شود. علاوه بر پشتیبانی از به روزرسانی‌های خارج از هوا، این تنظیمات به صورت استاندارد با اتصال Apple CarPlay و Android Auto و یک استریو ۱۲ بلندگو Meridian ارائه می‌شود.