به گزارش مسترتشخیص، قیمت‌گذاری خودرو در ماه‌های گذشته، روزهای پرتنشی را برای بازار خودرو رقم زد. چند روز پیش شورای رقابت اعلام کرد که اعضا روز شنبه 17 تیر سال جاری طی جلسه 584 شورای رقابت قرار است قیمت خودروهای مونتاژی را بررسی کنند.

این اقدام شورای رقابت برای قیمت گذاری خودروهای تولیدی خودروسازان خصوصی در حالیست که دو ماه پیش لیستی منتسب به شورای رقابت درباره قیمت‌های جدید محصولات مونتاژی منتشر شده بود.

در جدیدترین خبری که امروز منتشر شد، سپهر دادجوی توکلی، مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت در خصوص بررسی قیمت خودرو‌های مونتاژی گفت: ما روز‌های شنبه و سه‌شنبه جلسه شورا را برگزار می‌کنیم. در حال حاضر روز مشخصی برای بررسی مجدد قیمت خودرو‌های مونتاژی تعیین نشده است.

توکلی گفت: در مجموع هر زمانی که در جلسه شورای رقابت اعضاء به جمع‌بندی نهایی در خصوص قیمت خودرو‌های مونتاژی برسند، قیمت‌ها اعلام خواهد شد، ولی زمان و روز مشخصی هنوز در نظر گرفته نشده است.

او گفت: اعضای شورای رقابت در بهمن سال گذشته طی دستورالعملی که برای تنظیم بازار خودرو صادر کرد، تمام بازار خودرو شامل بازار خودرو‌های داخلی، مونتاژی و وارداتی را انحصاری تشخیص داد و استدلال کردند که در بازار انحصاری قیمت‌گذاری باید توسط این شورا انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران