به گزارش مسترتشخیص، اخیراً چهار محصول شرکت BMW که خودروساز معروف آلمانی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی افزوده شده بود؛ بنابراین با اضافه شدن خودروهای غیرچینی در سامانه فوق بازار جذاب‌تر و رقابتی‌تر می‌شد. اما از صبح دیروز چهار دستگاه BMW به همراه خودروی مینی کانتریمن که شرکت واردکننده آن‌ها در سامانه یکپارچه، پرشیا خودرو عنوان شده بود، به کلی از این سامانه حذف شدند.

سامانه جدا برای جانبازان راه‌اندازی می‌شود؟

از زمانی که این محصولات به سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی اضافه شد، باتوجه به گران‌تر بودن آن‌ها احتمال می‌رفت که واردات خودروهایی همچون BMW و بنز برای مردم عادی نباشد؛ بنابراین فروش خودرو تا سقف 35 هزار یورو برای جانبازان و ایثارگران مطرح شد.

حال گویا سامانه جدا برای این قشر در نظر گرفته شد تا جانبازان مشمول دریافت خودروهای وارداتی بتوانند جهت اطلاع از نوع خودروهای وارداتی عرضه‌شده و انتخاب آن از روز آینده به سایت Janbazan.saleauto.ir مراجعه و خودرو موردنیاز خود را تعیین کنند.

فعلاً هیچ توضیحی مبنی‌بر دلیل حذف این محصولات داده نشده است. با پیگیری‌های تجارت‌نیوز مهدی تقدسی، مجری سامانه یکپارچه گفت: «بنده اطلاعی ندارم و برای پیگیری‌های فوق باید با آقای ضیغمی تماس بگیرید.»

تا زمان نگارش این خبر، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه و تجارت و رئیس سامانه یکپارچه، فعلاً پاسخی قانع کننده ارائه نکرده است.

متقاضیان خودروی چینی نمی‌خواهند!

ضیغمی در گفتگو با اقتصاد آنلاین اظهار کرد: افرادی که قبلا در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و نوبت تحویل خودروی آنها رسیده، ترجیح می‌دهند خودروهای غیرچینی انتخاب کنند و این باعث شده که روند انتخاب خودرو طولانی شود. باید فضا باز گذاشته شود تا این خودروها بیاید و نمی‌شود متقاضی را مجبور به انتخاب خودرو کرد.

منبع: اقتصاد آنلاین