به گزارش مسترتشخیص، براساس اخبار منتشر شده قرار این خودروی تجاری سنگین با قیمت پایه اولیه دو میلیارد و 370 میلیون تومان به متقاضیان عرضه شود. سیبا موتوری ها بعد از توافق با مدیران بورس کالا مبلغ پیش پرداخت را برای شرکت در این طرح فروش بورسی خودرو 30 درصد قیمت پایه اولیه در نظر گرفته اند. بنابراین متقاضیان باید برای در اختیار گرفتن کشنده تک محور FAW CA4180 مبلغ 711 میلیون تومان را در حساب های وکالتی خود ذخیره کنند.

مدیران فروش سیبا موتور تاکید کرده اند هزینه‌های مربوط به مالیات و عوارض شماره گذاری، هزینه پلاک، بیمه شخص ثالث و … به صورت علی الحساب بوده و باتوجه به مهلت تحویل خودرو در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، این هزینه‌ها بر اساس مبلغ نهایی ابلاغ شده از سوی مراجع ذیصلاح و در زمان تخصیص خودرو محاسبه و مابه التفاوت آن بایستی توسط خریدار پرداخت گردد. ما به التفاوت مبالغ شماره گذاری، بیمه و هزینه پلاک پس از نهایی شدن مبالغ مذکور در سال ۱۴۰۲ توسط مراجع ذیربط مشخص و اخذ خواهد شد. همچنین متقاضیان خرید این خودرو فراموش نکنند خرید این محصول در بورس کالا تابع قوانین حاکم بر این بازار بوده و متقاضیان بایستی در سامانه سجام احراز هویت شده و در یکی از کارگزاری‌های معتبر ثبت نام کرده باشند.

عرضه محصولات خودروسازان روی تابلوی بورس کالا با بازگشت شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو با چالش روبرو شد. اختلاف میان اعضای شورای رقابت با شورای عالی بورس کار را به جایی رساند تا خودروها در جاده بورس کالا آفتابی نشوند اما اعضای شورای عالی بورس بر اصرار بر فروش بورسی خودرو بار دیگر جاده بورس کالا را به روی محصولات تولیدی شرکت های خودروساز بازگشایی کردند.

منبع: اقتصاد‌نیوز