به گزارش مسترتشخیص، انتقادات و حواشی نسبت به واردات خودرو توسط بازیکنان تیم ملی فوتبال پس از مدتی کمرنگ شد، اما با انتشار خبر ورود چند دستگاه پورشه ماکان و رنجروور ولار و حتی یک مازراتی گریکاله ۲۰۲۳ در گمرک خرمشهر، که متعلق به برخی بازیکنان بود، دوباره به جنب و جوش افتاد.

این خبر زمانی منتشر شد که واردات خودرو برای مردم عادی، به بن‌بست رسید و گرانی در بازار خودرو به اوج رسیده بود. گرچه که هنوز هم هیچ از یک خودروهای چینی و غیرچینی وارد شده به کشور، هنوز پلاک ملی دریافت نکرده و درگیر استانداردهای پوچ و بی‌معنا هستند.استانداردهایی که به نیسان آبی اجازه پلاک شدن داد، اما نه به سراتو و النترا!

اما چند روز پیش، خبری مبنی بر ورود اولین رنجروور ولار پلاک ملی به یکی از نمایشگاه‌های تهران، فضای مجازی را پر کرد. دومین رنجروور ولار هم که متعلق به یکی دیگر از بازیکنان است، به زودی پلاک ملی دریافت می‌کند.

رنجروور ولار به عنوان یکی از خودروهای میان‌رده لندروور به حساب می‌آید و آنچنان خودروی بی‌نظیر و قدرتمندی نیست. اما جالب است بدانید که برای این خودروی عادی، قیمتی ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند!

از این قیمت به راحتی نباید گذشت؛ ۸۰ میلیارد تومان، معادل ۱ میلیون و ۶۳۰ هزار دلار، و یا معادل ۳ دستگاه رولزرویس فانتوم و یک مرسدس‌بنز S۶۸۰ میباخ است(همگی را صفر کیلومتر و ۲۰۲۳ در نظر بگیرید)! این در حالی‌ست که قیمت این خودرو، حداکثر به ۶ میلیارد تومان هم نمی‌رسد.بماند که رنجروور ولاری هم که وارد شده، فول آپشن هم نیست!

دلیل این قیمت‌گذاری عجیب و غریب هم کاملا مشخص است.در بازاری که مرسدس ‌بنز S۵۰۰ سال ۲۰۱۴، ۳۵ میلیارد تومان قیمت دارد، باید هم انتظار همچنین قیمتی را برای ولار ۲۰۲۳ داشته باشید.

منبع: خبرآنلاین