به گزارش مسترتشخیص، نیسان وانت با دو پیشرانه دیزلی و بنزینی توسط زامیاد تولید می‌شود. این وانت با توجه به تیپ‌های مختلفی که دارد از 545 میلیون تومان تا 685 میلیون تومان در بازار آزاد خرید و فروش می‌شود.

تولید وانت زامیاد برای اولین بار توسط شرکت ژاپنی نیسان و با نام جونیور در سال 1970 آغاز شد. شرکت زامیاد این خودرو را در سال 1349 وارد ایران کرد که در تمام این سال‌ها با انجام تغییرات اندک توانست آن را روی خط تولید نگه دارد و گویا به این زودی‌ها قصد بازنشستگی ندارد. تولید این خودروی کلاسیک در این دهه‌ها چنان اهمیتی داشته که دیگر «نیسان آبی» را می‌توان با فرهنگ عمومی هم عجین دانست. 

نیسان زامیاد هم‌قیمت تویوتا هایلوکس 2014

برای مقایسه قیمت‌ها در ایران و امارات، نیسان زامیاد دیزلی با قیمت 685 میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود که با احتساب نرخ حدودی درهم (14 هزار تومان) قیمت نیسان زامیاد دیزل در محدوده 50 هزار درهم قرار می‌گیرد.

به دلیل واردات گسترده‌ای که در بازار خودرو امارات انجام می‌شود، تنوع برندها و سگمنت‌های خودرویی بسیار زیاد است. در ادامه به تعدادی از وانت‌های دست دوم آگهی‌شده در وب‌سایت‌های اماراتی که هم‌قیمت با نیسان وانت دیزل صفر کیلومتر هستند اشاره می‌شود.

بر اساس اینفوگرافیک بالا، پیکاپ فورد F150 که یکی از پرفروش‌ترین خودروهای بازار آمریکا به شمار می‌رود، می‌توان با مدل 2014  و کارکرد 212 کیلومتر با پرداخت 46 هزار درهم یا حدود 644 میلیون تومان خریداری کرد.

سایر پیکاپ‌های پرفروش آمریکایی نیز همانند دوج رام با مدل 2014، جی‌ام‌سی سیرا 2011 و شورلت سیلورادو 2013 در همین محدوده قیمتی قابل خریداری است.

میتسوبیشی L200 و فورد رنجر با مدل‌های 2020 که به ترتیب کارکرد 170 هزار کیلومتر و 45 هزار کیلومتر دارد، جزو پیکاپ‌های جدید و هم قیمت نیسان وانت ایرانی محسوب می‌شود.

منبع: ایران جیب