مسترتشخیص- فولکس واگن برندی است که می‌توانست در ایران بازار بسیار جذابی را به راه بیندازد و روزگار فرانسوی‌ها و کره‌ای‌ها را سیاه کرده و به قلب ژاپنی‌ها حمله کند. اما متاسفانه این برند آلمانی مثل برخی برندهای دیگر فرصت خودنمایی نداشت و به محض ورودش، با تحریم‌ها و بسته شدن واردات خودرو مواجه شد؛ البته که در این مدت کم، توانست فروش خوبی را با مدل‌هایی مثل تیگوان و پاسات رقم بزند.

طبق خبرهای منتشر شده، امروز یک دستگاه فولکس واگن ID.۴ برای شروع مراحل تست فنی خود، وارد شهرک آزمایش شده است. فولکس واگن ID.۴ دومین محصول از سری ID این برند به حساب می‌آید و از سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده است. یکی از تریم‌های این خودرو تحت نام ID.۴ Crozz، توسط گروه فاو در چین تولید می‌شود و احتمالا به همین دلیل (ساخت و مونتاژ توسط چین) ورود آن به ایران ممکن شده است، مشابه همان چیزی که برای تویوتا کرولا وارداتی وجوددارد. با توجه به محدودیت قیمتی واردات که دست بسیاری از واردکنندگان را در پوست گردو گذاشته است، باید شاهد حضور پایین‌ترین مدل ID.۴ با حدود قیمتی ۲۰۱۰۰ دلار در بازار ایران باشیم.

نیروی تولیدی فولکس واگن ID.۴ توسط یک موتور برقی با ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتن متر گشتاور تامین می‌شود. این موتور از طریق یک گیربکس تک سرعته نیروی خود را به سوی چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. با باتری ۸۴.۸ کیلووات ساعتی، می‌توان مسافتی در حدود ۴۰۰ کیلومتر را با این خودرو طی کرد.دو خودروساز خصوصی قصد دارند تا این مدل را به ایران بیاورند که متاسفانه هنوز نام و اطلاعاتی از آنها در دسترس نیست./ خبرآنلاین