مسترتشخیص- تویوتا از اولین نمونه هیبریدی لندکروزر رونمایی کرد. به گزارش رویترز، تویوتا علاوه بر این مدل جدید هیبریدی که در بازار آمریکای شمالی عرضه خواهد شد، یک مدل کوچک‌تر بنزین‌سوز یا گازوییل‌سوز هم روانه بازارهای اروپا و استرالیا خواهد کرد.

تویوتا، که پرفروش‌ترین خودروساز جهان است، این مدل‌های جدید را در دو کارخانه در ژاپن تولید و از آن‌جا به بازارهای خارجی ارسال خواهد کرد.

هیروکی ناکاجیما، مسئول بخش فناوری تویوتا، به رویترز گفت این شرکت با کاهش میزان دی‌اکسید کربن تولیدی، امیدوار است خودرویی را عرضه کند که مشتریان می‌خواهند.

بنا بر اعلام تویوتا، لندکروزر جدید در نیمه اول سال ۲۰۲۴ در ژاپن و در بهار همان سال در آمریکا در دسترس خواهد بود و محدوده قیمتی آن از حدود ۵۰ هزار دلار آغاز می‌شود.

این شرکت در ادامه افزود مدل‌های بنزین‌سوز و گازوییل‌سوز لندکروزر جدید در بازارهای غرب و شرق اروپا و خاورمیانه عرضه می‌شود و همچنین در زمستان، یک مدل کوچک‌تر وارد بازار ژاپن می‌شود.

خودروهای لندکروزر به‌نسبت بزرگ‌اند و با وجود اینکه در کنار سایر مدل‌ها مانند ون آلفارد با نام تویوتا فروخته شوند، نه تحت نام تجاری لوکس‌ترش لکسوس، همچنان برای این شرکت سودآورند.

بر اساس اعلام تویوتا، این شرکت تا پایان ماه گذشته، در مجموع ۱۱.۳ میلیون لندکروزر و لکسوس ال‌اکس و جی‌اکس، که خودروهای شاسی‌بلند لوکس محسوب می‌شوند، فروخته است.

منبع: ایران جیب