به گزارش مسترتشخیص، پیکانتو از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های جهانی محسوب می‌شود که از مشخصات فنی و امکانات رفاهی قابل قبولی برخوردار است. نسخه 2023 یکی از چند گزینه‌های وارداتی کوشا خودرو بوده که یکی از نمونه‌های آن در شو روم اختصاصی این شرکت به چشم می‌خورد. اما پیکانتو 2024 به دلیل تغییرات ریز و درشتی که تجربه کرده می‌تواند پس از عرضه در بازار جهانی، از بهترین گزینه‌های کوشا خودرو جهت واردات باشد.

قیمت پیکانتو 2024 درصورت عرضه در بازار داخلی

مدل 2024 این هاچ‌بک کره‌ای فعلاً از سوی شرکت سازنده وارد بازار جهانی نشده و بنابراین قیمت جهانی آن در دسترس نیست.

اما پیکانتو 2023 در نسخه پایه از قیمت 13 هزار و 665 یورو آغاز می‌شود. با فرض اینکه پیکانتو 2024 قیمتی زیر 20 هزار یورو داشته باشد و احتساب نرخ آزاد یورو، این هاچ‌بک در صورت ورودش به ایران از سوی کوشا خودرو، نباید قیمتی بالاتر از یک میلیارد و 500 میلیون تومان داشته باشد.

بررسی اجمالی پیکانتو 2024

فعلاً اخبار رسمی از مشخصات فنی پیکانتو 2024 منتشر نشده اما به احتمال قوی، شرکت کیا از یک پیشرانه سه سیلندر تنفس طبیعی با حجم 1.2 لیتری استفاده کند. این خودرو یکی از محصولات بنزینی پیشرو در کاهش مصرف سوخت و آلایندگی است. بنابراین شرکت کیا از کاهش مصرف سوخت و آلایندگی این هاچ‌بک جذاب در نسخه 2024 خبر داد.

طراحی ظاهری پیکانتو در نسخه 2024 نسبت به مدل قبلی، به کلی دگرگون شد. فرم چراغ‌ها و سپرهای جلو و عقب تغییر داشته و ظاهر بسیار اسپرت‌تری به خود گرفته است. از سوی دیگر رینگ‌هایی که شرکت کیا برای این خودرو درنظر گرفته، از نوع 14 اینچی فولادی تا 16 اینچی آلومینیومی قابل تغییر است.

این هاچ‌بک اقتصادی کره‌ای در نسخه فول از آپشن‌هایی همچون کروزکنترل، نمایشگر 8 اینچی لمسی، ورود و استارت بدون کلید، رادار نقطه کور، ترمز اضطراری، رادار حرکت بین خطوط، سیستم تشخیص خواب‌آلودگی راننده و گرم‌کن فرمان برخوردار بوده که برای یک محصول اقتصادی، امکانات جذابی است.

منبع: تجارت نیوز