به گزارش مسترتشخیص، طبق آخرین اخبار واصله احتمالاً مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو در شهریور ماه آغاز شود. البته هنوز این زمان نهایی نیست و احتمال تغییر آن وجود دارد.

از سوی دیگر، احتمالاً گستردگی فروش در این مرحله شبیه به مراحل اول و دوم نباشد و متقاضیانی که در مرحله دوم در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کردند و محصولی به آن‌ها اختصاص نیافت در اولویت قرار گیرند.

فرآیند مرحله سوم سامانه یکپارچه فروش خودرو

آن‌طور که همشهری‌آنلاین گزارش داده، مدیر این سامانه درباره فروش دوره سوم طرح یکپارچه خودرو توضیحاتی ارائه کرد.

مهدی تقدسی در زمینه فروش دور سوم سامانه یکپارچه خودرو گفت: طرح فروش یکپارچه خودرو ختم به این دو مرحله نخواهد شد، اما اینکه فرآیند مرحله سوم دقیقا چه زمانی باشد، هنوز مشخص نیست. قطعاٌ با پایان مرحله دوم، برای مرحله سوم و اجرای آن برنامه‌ریزی صورت خواهد گرفت.

به گفته وی احتمالاً مرحله سوم تخصیص فروش خودرو شهریور ماه انجام شود.

مدیر این سامانه افزود: البته خودروهای عرضه‌شده در این مرحله به سه درصد متقاضیان جامانده از مرحله دوم اختصاص دارند. به این گروه از متقاضیان در مرحله دوم سامانه جامع عرضه خودرو هیچ‌گونه خودرویی اختصاص داده نشده بود.

تقدسی بیان کرد: متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید توجه داشته باشند که همچون دو طرح دیگر (عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت ویژه مادران) باید برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کنند.

قیمت خودرو در سامانه

طبق اظهارات مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو میزان عرضه در مرحله سوم محدود خواهد بود و بعید است ثبت‌نام برای تمام شهروندان و متقاضیان انجام پذیرد.

از سوی دیگر، قیمت خودرو در این سامانه همچون روال قبل طبق مصوبات شورای رقابت خواهد بود. با این حال همچنان درباره قیمت نهایی خودروهای مونتاژی ابهام وجود دارد و هنوز مونتاژکاران حاضر به پذیرش و پیروزی از قیمت‌های اعلامی نشده‌اند.

منبع: تجارت نیوز