به گزارش مسترتشخیص، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که با هوشمندسازی پلاک‌ها دیگر هیچ خودرویی نمی‌تواند پلاک خود را مخدوش کند.

بر اساس این گزارش پلیس راهور درصدد است تا با راه‌ اندازی طرح هوشمندسازی پلاک خودرو، اهداف مهمی را درباره افزایش امنیت در کشور دنبال کند.

پلیس راهور از سال ۹۸ تلاش کرده در حوزه فناوری اقدامات بسیار مؤثری را برداریم. راجع به پلاک سوم آنچه که تأکید شده است در قانون در سال 84 به این حوزه تأکید شده به جهت اینکه جلوگیری شود از تردد خودروهای پلاک مخدوش، پلاک‌هایی که برخی افراد عدد پلاک را تغییر می‌دهند، ۵۱ میلیون شماره‌ای که تخصیص داده شده و به هم نزدیک است، خوانش پلاک در برخی سامانه‌ها و دوربین‌ها دچار مشکل می‌شود. و برای مثال عدد۲ را ۳ می خواند یا برعکس. بخاطر رفع این مشکلات پلیس درصدد است تا با شناسایی دقیق پلاک سوم خودرو حتی آمار خودروهای سرقتی را نیز کاهش دهد.

قابل توجه است که پلاک سوم تمام این موضوعات را پوشش می‌دهد و این مشکل را حل می‌کند. بخش زیادی از  چیپ‌هایی که باید نصب شود در خودرو و سامانه‌ای که باید این برنامه را اجرایی کند، انجام شده است و این طرح به زودی آماده می‌شود تا بتوانیم دراختیار مردم عزیزمان قرار دهیم.

یکی از معضلات و مشکلاتی که همه دنیا در حوزه حمل و نقل زمینی با آن درگیر هستند بحث تصادفات است. جدی ترین موضوعی که حتی در سازمان بهداشت جهانی رصد می شود و عملکرد کشورها و دولت ها در راستای تصادفات به نوعی سنجیده می شود. یکی از همین مشکلات را ما هم در کشور خودمان داریم هرچند که در سالیان گذشته با هماهنگی که در کشور صورت گرفته است وآنچه که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده بود در بحث کاهش تصادفات که شاخص ۳۱ درصدی تعیین کرده اند، گام های بسیار مؤثری در کشور برداشته شده است.

منبع: تجارت‌نیوز