به گزارش مسترتشخیص، عبدالمجید اجتهادی، رئیس سازمان فروش و جمع‌آوری اموال تملیکی در خصوص تعیین تکلیف خودروهای لوکسی که بیش از 10 سال است در بندر نوشهر توقیف شده و اجازه ترخیص ندارند، اظهار کرد: پورشه های لوکسی که چند سالی‌ست در بندر نوشهر متوقف شده اند، با توجه به ظرفیت قانونی بودجه سال 1402 به زودی با پلاک‌گذاری ملی، عرضه و به مزایده گذاشته خواهند شد.

پورشه های لوکس بندر نوشهر متروکه نیستند

رئیس سازمان فروش و جمع‌آوری اموال تملیکی با بیان این که این خودروها نه قاچاق هستند نه متروکه افزود: این خودروها تاکنون با دستور قضایی به دلایل مشکلاتی اعم از بدهی مالیاتی، حجم بیش از 2500 سی‌سی و عدم ثبت سفارش متوقف شده بودند. در گذشته ظرفیتی در قانون برای تعیین  تکلیف آنها وجود نداشت، اما این ظرفیت قانونی ایجاد شده و از طریق سازمان اموال تملیکی طی 2 ماه آینده به مزایده گذاشته خواهند شد.(تسنیم)

آغاز ترخیص حدود هزار دستگاه خودروی خارجی از بندرعباس

رئیس سازمان استاندارد چند روز پیش در مورد ترخیص حدود هزار دستگاه خودروی خارجی از بندرعباس گفت: همه این هزار دستگاه خودروی خارجی را اظهار می‌کنند و پس از اظهار، بلافاصله کارشناسان بازرس، مابه‌التفاوتی که به تولید می‌دهند، دستور ترخیص این خودروها داده می‌شود.

وی بیان کرد: با ترخیص این خودروها، هم فضای گمرک شهید باهنر بندرعباس آزاد می‌شود و هم اینکه به تنظیم بازار خودرو کمک خواهد شد.

رئیس سازمان استاندارد ایران اظهار امیدواری کرد: محموله‌های بعدی خودرو نیز با همین کیفیت با شرایط تسهیل شده، وارد کنیم و در این زمینه بخشنامه‌های لازم صادر شده که این خودروها در گمرگ نمانند.(ایرنا)

منبع: تجارت نیوز