به گزارش مسترتشخیص، «مهدی خطیبی» در مراسم رونمایی از سامانه خدمات پس از فروش گواه افزود: انتظارات تورمی و قیمت ارز عامل این افزایش قیمت بوده است، چنان‌که خودروی پارس تاکنون در بورس عرضه نشده، اما قیمت آن در بازار افزایش بیش‌تری در مقایسه با سایر محصولات داشته است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، بورس کالا را عامل توازن در قیمت خودرو دانست و گفت: خودروی هایما S ۷ سیصد میلیون تومان کم‌تر از قیمت بازار در بورس کالا عرضه شد.
وی در ادامه به مقایسه تولید خودروی سواری در ایران و کشورهای خارجی پرداخت و افزود: در سال ۲۰۲۲ ایران بالاترین نرخ رشد تولید خودروی سواری را داشته است، به طوری که از کشورهایی نظیر انگلستان، فرانسه و ایتالیا تولید بیش‌تری داشته و به عنوان دهمین کشور بزرگ خودروساز دنیا معرفی شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به آمار تولید در این خودروسازی اضافه کرد: در ۱۱ دی‌ماه، مجموع تولید در گروه بیش از ۴۸۰ هزار دستگاه انواع خودروی سواری و تجاری است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۵۰ هزار دستگاهی را رقم زده است.

وی ادامه داد: ایران خودرو هم زمان با افزایش در زمینه کمی، در حوزه کیفی نیز با اجرای طرح‌های متعدد، افزایش ۵۰ درصدی را در مقایسه با سال قبل در زمینه کیفیت محصولات رقم زده است.

منبع: بازار