به گزارش مسترتشخیص، فردا موتورز مونتاژکاری است که در دومین طرح فروش سامانه یکپارچه خودرو حضوری فعال دارد. نام سه محصول این مونتاژکار خودروهای چینی در این طرح مشاهده می‌شود.

قیمت فردا T5 در شورای رقابت 896 میلیون و 532 هزار تومان تعیین شد تا اختلاف قیمت 864 میلیون تومانی را با نرخ روز بازار ثبت کند. البته خود کارخانه  نرخ یک میلیارد و 306 میلیون تومان را برای این محصول خود منصفانه می‌داند.

گرچه فردا موتورز برای SX5 هیچ‌گاه قیمت نهایی اعلام نکرد، اما شورای رقابت نرخ 645 میلیون و 730 هزار تومان را برای این محصول منطقی دانست. این محصول ابتدای خرداد 1402 در بازار آزاد یک میلیارد و 520 میلیون تا اختلاف قیمت حدود 875 میلیون تومانی را نسبت به قیمت اعلامی شورای رقابت ثبت کند و از لحاظ سرمایه‌گذاری از جذاب‌ترین خودروهای عرضه‌شده در سامانه یکپارچه خودرو لقب بگیرد.

اما در این طرح پرچم‌دار فردا موتورز سوبا M4 است که هنوز در خیابان‌ها به نمایش درنیامده است و شورای رقابت هم هنوز نظر نهایی درباره قیمت این محصول ندارد. با این حال شرکت مذکور قیمت محصول محبوب خود را دو میلیارد و 300 میلیون تومان تعیین کرده است.

شرایط خرید محصولات فردا موتورز از سامانه یکپارچه خودرو

گفتنی است سایت سامانه یکپارچه برای ثبت‌نام اولیه خودروهای مونتاژی از ۳ خرداد تا ۱۰ خرداد در دسترس است.

همچنین فرآیند پایش اطلاعات افراد متقاضی برای واریز ۱۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، مسدود کردن آن و ارسال اطلاعات این افراد از بانک‌ها به سامانه از ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

علاوه بر این، نقل و انتقال امتیاز خرید خودرو (حتی وکالتی) و فروش حواله خودرو ممنوع است و امکان صلح خودرو خریداری‌شده به غیر وجود ندارد.

افرادی که در فهرست نوبت‌دهی اولین عرضه خودرو در سامانه یکپارجه و خودروهای وارداتی هستند، نمی‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند. مگر اینکه تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، در سامانه‌های مربوطه انصراف داده باشند.

قیمت‌های اعلامی قطعی نیستند و خودروهای عرضه‌شده در این مرحله، شامل مالیات بر عایدی خودرو می‌شوند.با توجه به اینکه موعد تحویل برخی خودروهای پر تقاضا، سال ۱۴۰۳ خواهد بود، احتمال دارد که قیمت تحویل روز برخی از محصولات تغییر کند.

برخلاف مرحله قبلی، در این مرحله امکان برداشت وجه از حساب وکالتی فراهم است و خودروسازان به مرور زمان و بر اساس فهرست اولویت‌بندی برای هر محصول، فراخوان فروش می‌دهند تا مشتریان برای ثبت‌نام و انعقاد قرارداد بر مبنای قیمت روز خودرو اقدام کنند.

منبع: تجارت نیوز