به گزارش مسترتشخیص، قیمت فوتون تونلند (وانت پیکاپ ایران خودرو) ۲.۸ لیتر مدل ۱۴۰۱ در یک هفته اخیر ۴۰ میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت فوتون تونلند خودرو در بازار یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان است. مدل ۱۴۰۲ هم یک میلیارد و ۵۹۰ تومان قیمت دارد. تونلند ۲.۰ لیتر ۱۴۰۱ هم با افت ۱۰ میلیونی در این مدت یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون شد.(تیتر کوتاه)

بررسی فوتون تونلند

ایران خودرو دیزل در سال 1392 برای اولین بار از پیکاپ بنزینی فوتون با تکنولوژی یورو 4 رونمایی کرد. پس از آن در آذرماه 1401 شرکت ایران خودرو دیزل برای اولین بار از پیکاپ تونلند دنده اتوماتیک رونمایی کرد. این نسل ظاهری به‌روزتر و جذاب‌تر از نسخه قبلی دارد که از استاندارد آلایندگی یورو 6 بهره می‌برد.

مشخصات فنی

فوتون تونلند جدید از یک پیشرانه چهارسیلندر دولیتری با تکنولوژی یورو 6 بهره می‌برد که به کمک گیربکس 9 سرعته اتوماتیک با برند ZF آلمانی، توانایی انتقال نیروی پیشرانه به هرکدام از محورهارا دارد.

این پیشرانه ساخت کمپانی بورگوارد است و می‌توان استفاده از زنجیرتایم به جای تسمه را، از نقاط مثبت آن در نظر گرفت.

این خودرو قادر است در حالت‌های 2H، 4H و 2L حرکت کند که سایر رقبای هم‌رده قیمتی نیز معمولا این آپشن را دارند. اما حالتی که این خودرو بیشتر از رقبای خود دارد، حالت اتوماتیک دیفرانسیل است که در این حالت، خود گیربکس تصمیم به فعال کردن هرکدام از محورهای خودرو می‌گیرد. این آپشن‌ها برای رانندگی آفرود، بسیار کارآمد است.

آپشن‌ها و امکانات

پیکاپ تونلند جدید در بین پیکاپ‌های رقیب، دارای آپشن‌های بیشتر و متنوع‌تری است. از جمله آپشن‌های این خودرو که به برخی از آنها در بخش‌های قبل نیز اشاره کردیم به شرح زیر است.

کروزکنترل، کنترل حرکت در سربالایی و سرازیری، سنسور فشار باد تایر، رادار نقطه کور، رادار هشدار تصادف از جلو، ترمز کمکی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، دی‌لایت و اتولایت، پدال شیفتر، دوربین 360 درجه، دوربین ثبت وقایع، ایربگ‌های جانبی جلو و پرده‌ای، ورود و استارت بدون کلید از جمله آپشن‌های این خودرو است.

منبع: تجارت نیوز