به گزارش مسترتشخیص، شرکت فردا موتورز جزو آن دسته از کمپانی‌های نوپای خودروسازی در داخل کشور محسوب می‌شود که از سال 1396 فعالیت خود را شروع کرده. سوبا M4 یکی از جدیدترین محصولات این شرکت بوده که عرضه آن اخیرا در بازار آغاز شده است.

در اولین شرایط فروشی که شرکت فردا موتورز از سوبا M4 در اسفند ماه 1401 منتشر کرد، این خودرو دو میلیارد و 300 میلیون تومان قیمت گذاری شد. این طرح که موعد تحویل خودروهای آن 90 روزه بود، به صورت نقدی دو مرحله‌ای انجام گرفت که یک میلیارد و 600 میلیون تومان آن در ابتدای ثبت نام و الباقی نزدیک به موعد تحویل خودرو پرداخت می‌شود.

پیش‌بینی قیمت سوبا M4 در بازار

به دلیل عرضه محدود این کراس‌اوور چینی در بازار، فعلا کشف قیمتی از آن صورت نگرفته است اما پیش‌بینی می‌شود در صورتی که در طرح جدید اعلامی برای بعد عید قیمت محصولات فردا موتورز افزایشی نباشد، قیمت بازاری سوبا M4 در محدوده 3 میلیارد تومان باشد.

چراکه خودروی T5 فردا موتورز در ششم اردیبهشت ماه 1402، در شرایط فروش این شرکت به قیمت یک میلیارد و 306 میلیون تومان و در بازار در حدود یک میلیارد و 870 میلیون تومان معامله می‌شود. اختلاف قیمتی که این محصول در کارخانه و بازار دارد، حدود 570 میلیون تومان است.

همچنین محصول دیگری از این شرکت مثلا خودروی SX5، در آخرین شرایط فروش فردا موتورز قیمت 989 میلیون تومان برای آن درنظر گرفته شده بود. قیمت بازاری آن یک میلیارد و 600 میلیون تومان است و درنتیجه اختلاف قیمتی حدودا 610 میلیونی دارد.

این در شرایطی است که اکثر محصولات مونتاژی برای بعد از عید افزایش قیمت حداقل 35 درصدی را تجربه کرده‌اند. درنتیجه درصورتی که در شرایط فروش جدید، خودروی سوبا M4 با افزایش قیمت همراه باشد، قیمت بازاری آن به احتمال قوی بالای سه میلیارد تومان خواهد بود.

معرفی اجمالی سوبا M4

این خودرو جدیدترین محصول شرکت فردا موتورز است که برای اولین بار در نمایشگاه خودرو تهران در اردیبهشت ماه 1401 رونمایی شد. پیشرانه‌ای که برای آن درنظر گرفته شده، یک پیشرانه چهار سیلندر با حجم 1.5 لیتر و تکنولوژی TGDI است که توانایی تولید حداکثر 195 اسب‌بخار قدرت و 285 نیوتن‌متر گشتاور را دارد.

گیربکس سوبا M4 از نوع هفت سرعته دوکلاچه تر بوده که مشکل داغ کردن آن در ترافیک‌ها را به حداقل می‌رساند.

همچنین این کراس‌اوور هفت نفره گران‌ترین محصول فرداموتورز محسوب می‌شود. درنیجه از لحاظ آپشن‌ها و امکانات رفاهی، غنی‌ترین محصول شرکت سازنده است. ازجمله امکانات جالب این خودرو به شرح زیر است.

کنترل کشش و پایداری، کنترل حرکت در سربالایی و سرازیری، دوربین 360 درجه، سنسور هشدار برخورد از جلو، کنترل هوشمند نوربالا، رادار نقطه کور، سقف پاناروما، نمایشگر 10.25 اینچی، شارژر وایرلس، گرم‌‎کن صندلی‌های جلو، ماساژور صندلی‌های جلو و دوربین ثبت وقایع از جمله آپشن‌های جالب این خودرو است.

منبع: تجارت‌نیوز