به گزارش مسترتشخیص، بر اساس قیمت روز خودرو در بازار، قیمت پراید صفر مدل ۱۵۱ DA حوالی ۲۹۷ میلیون تومان است. همچنین قیمت پراید وانت صفر ۱۴۰۲ برای مدل لاینر نیز ۲۹۲ میلیون تومان اعلام شده است. بررسی خودروهای کارکرده نیز نشان می دهد که قیمت پراید صندوق دار دست دوم سال ۸۹ با ۲۷۰ هزارکیلومتر کارکرد به ۱۶۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت پراید کارکرده مدل ۱۳۱ سال ۹۷ نیز ۲۹۵ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پراید ۱۱۱ دست دوم سال ۹۳ با ۲۳۷ هزارکیلومتر کارکرد نیز به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده است که یکی از پرایدهای قیمت مناسب بازار است. قیمت پراید صندوق دار کارکرده سال ۸۸ نیز ۱۷۵ میلیون تومان است.

قیمت پراید دست دوم و صفر در بازار آزاد

برندمدل(سال ساخت)کارکرد (کیلومتر)قیمت (تومان)

پراید ۱۵۱ SE۱۴۰۲|سایپا DAصفر۲۹۷,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۵۱ SE
۱۴۰۲|سایپا لاینرصفر۲۹۲,۰۰۰,۰۰۰
پراید، صندوق دار
۲۷۰,۰۰۰۱۳۸۹۱۶۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید، ۱۳۱
۱۳۹۷۲۵,۰۰۰۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید، ۱۱۱
۱۳۹۳۲۳۷,۰۰۰۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰
پراید، ۱۳۱
۱۳۹۹۸۶,۰۰۰۲۸۷,۰۰۰,۰۰۰
پراید، ۱۳۱
۱۳۹۵۱۶۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
پراید، ۱۱۱
۱۳۹۶۱۷۰,۰۰۰۲۵۹,۰۰۰,۰۰۰
پراید، صندوق دار
۱۳۸۸۳۲۹,۰۰۰۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰

 پراید خودرویی است که توسط شرکت کیا موتورز در کره جنوبی تولید شد. تولید این خودرو در ایران از سال ۱۳۷۲ توسط شرکت سایپا در دو مدل سدان و هاچ‌بک تحت عنوان «صبا» و «نسیم» آغاز شد. خاستگاه نخستین خودرو پراید، مدل فورد فستیوای ساخت کشور آمریکا است.[۷] مدل‌های اولیه پراید از خودروهای مزدا ۱۲۱ و فورد فستیوا گرفته شد و سپس توسط شرکت کیا موتورز با تغییراتی در کره جنوبی ساخته شد ولی به دلیل نبود ایمنی لازم نتوانست مجوز صادرات به آمریکا و اروپا را بگیرد.

منبع : اقتصادآنلاین