به گزارش مسترتشخیص، قیمت فونیکس FX اکسلنت در بازار آزاد اعلام شد.این در حالی است که شنیده‌ها حاکی از آن بود که مدیران خودرو فونیکس اکسلنت را با قیمت مناسب‌تری قرار است در بازار عرضه کند.

با عرضه اولیه این خودرو حجم بالای تقاضا از طرف خریداران ثبت شده است و با این وجود حواله‌های فونیکس باعث جذب بسیاری از دلالان شده است.

امروز ۳ اسفند 1401 بالاخره قیمت یکی از جذاب ترین کراس اوورهای کوپه بازار یعنی فونیکس FX اکسلنت مشخص شد.

با نگاهی به آگهی های موجود در پلتفرم های فروش متوجه شدیم که این خودرو به طور میانگین قیمتی برابر با ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دارد.

فونیکس FX را می توان یکی از خاص‌ترین کراس اوورهای کوپه بازار ایران دانست که به تازگی هم به مشتریان تحویل داده شده است.

از ابتدای معرفی این خودرو، پیش بینی می‌شد که با استقبال خوبی روبه‌رو شود و اتفاقاتی که امروز افتاد، حاکی از صحت تمام آن پیش بینی‌ها بود.

نسخه اکسلنت فونیکس FX با قیمت ۱ میلیارد و ۲۸۰ میلیون توسط مدیران خودرو پیش فروش شده بود و احتمال می‌رفت بلافاصله پس از تحویل به مشتریان، قیمتش در بازار آزاد به حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون برسد.

اما افزایش قیمت دلار، تمام پیش بینی‌هایی که در مورد قیمت این خودرو صورت گرفته بود را برهم زد و این خودرو امروز در حدود ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون توسط صاحبانش آگهی می‌شود.

به این نکته نیز توجه کنید که تیگو ۸ پرو هم تا چند روز قبل در همین حدود قیمتی به فروش می‌رسید، بنابراین می‌توان گفت قیمت فونیکس FX آن هم در نسخه اکسلنت اصلاً منطقی نیست و احتمالاً در روزهای آینده با افت شدید همراه باشد.

منبع: تجارت‌نیوز