به گزارش مسترتشخیص، بالاخره قیمت چانگان CS55 پلاس که دومین خودروی وارداتی سایپا از برند چانگان به شمار می‌آید، در ایران مشخص شد. سایپا این خودرو را یک میلیارد و 400 میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است. این قیمت رقم نهایی برای تسویه‌حساب مشتریان است. البته این قیمت خالص خودرو است و اضافه‌شدن سایر پرداخت‌های قانونی، قیمت کراس‌اوور چانگان را افزایش خواهد داد.

سایپا در بیانیه‌های مطبوعاتی خود به مسئله تأمین ارز برای واردات اشاره کرده است. به گفته مدیران این شرکت، در صورت تأمین ارز امکان تحویل چانگان CS55 پلاس تا پایان سال 1402 به مشتریان وجود دارد. در غیر این صورت تحویل خودرو به سال 1403 موکول خواهد شد.

چانگان سی‌اس 55 پلاس از نظر ایمنی خودرویی مجهز محسوب می‌شود. شش کیسه هوا، سیستم‌های ایمنی مختلف شامل ABS ،EBD ،LKA ،FCW ،AEB ،TJA ،ESP ،TCS ،HHA ،HDC ،LDW دوربین عقب و دوربین 360 درجه به همراه سنسور پارک عقب تجهیزات ایمنی این خودرو را تشکیل می‌دهند. در بحث تجهیزات رفاهی نیز کمبودی در چانگان CS55 پلاس وجود ندارد. این خودرو به سیستم صوتی به همراه شش بلندگو و نمایشگر، اپل کارپلی، کلاستر دیجیتال، سیستم تهویه الکترونیکی، سیستم ورود و استارت بدون کلید به همراه تریم چرمی کابین مجهز است؛ بنابراین رقبای آن کار دشواری برای رقابت با کراس‌اوور وارداتی سایپا خواهند داشت.

منبع: دیجیاتو