مجموعه تیم مستر تشخیص آخرین تحلیل خود را از محبوب ترین رنگ های خودرو در جاده ها به اشتراک می گذارد. مطالعه جدید به شما اطلاعاتی درباره چگونگی تغییر ترجیحات رنگی را در طول پنج سال گذشته نشان میدهد. پس با ما همراه باشید.

در سال 2023، رنگ سفید بار دیگر محبوب ترین رنگ خودرو را از آن خود کرد. در سطح جهانی، رنگ‌های سفید در صدر محبوب‌ترین رنگ‌های خودرو باقی مانده اند با 34 درصد از کل ، درواقع با رنگ سفید مرواریدی 14 درصد و رنگ‌های سفید یکدست 20 درصد حساب شده اند.

رنگ مشکی دومین رنگ پرطرفدار است. خاکستری در رتبه سوم و پس از آن نقره ای در رتبه چهارم قرار دارد. محققان می گویند این رنگ ها که به آنها رنگ های خاکستری گفته می شود، برترین رنگ ها در سال 2018 نیز بوده اند و در پنج سال گذشته محبوبیت آن ها افزایش یافته است و از 77.2 درصد خودروهای دست دوم 1 تا 5 ساله در سال 2018 به 78.6 در سال گذشته و به 78.9 درصد در سال 2023. خاکستری با افزایش 4 درصدی بیشترین رشد را داشته است، در حالی که نقره با افت 3.4 درصدی جایگاه خود را از دست داده است.

رنگ هایی که بیشترین سهم بازار را به دست می آورند: خاکستری، سفید، آبی و نارنجی. رنگ‌هایی که همراه با نقره جایگاه خود را از دست دادند قرمز، سیاه و قهوه‌ای بودند. محققان همچنین می گویند خودروهایی با رنگ های غیر معمول مانند بژ، زرد و سبز ارزش خود را بهتر از رنگ های رایج حفظ می کنند.

Axalta Coating Systems، تامین‌کننده جهانی پوشش‌های مایع و پودری، هفتادمین نسخه از گزارش محبوبیت جهانی رنگ خودرو را منتشر کرده است. بر اساس نتایج گزارش سالانه، سه رنگ محبوب خودرو در سال 2022 را میتوان به وضوح شناسایی کرد که سفید، مشکی و خاکستری هستند.رنگ های امروزی درخشان تر از گذشته هستند

رابرت اشنل، معاون مدیر فروش و مدیریت محصول جهانی در Axalta توضیح می دهد: "وسایل نقلیه امروزی در سایه هایی رنگ آمیزی می شوند که حتی شدیدتر از همیشه قبل هستند." برای مثال، در مقایسه با رنگ‌های سفید دهه 1950، رنگ‌های سفید امروزی درخشان‌تر هستند و با جلوه‌های درخشان می‌درخشند. سفید، سیاه، خاکستری و نقره‌ای رایج‌ترین رنگ‌های خودرو در جاده‌ها هستند که در مجموع 82 درصد رنگ را به خود اختصاص می‌دهند. 

سایه های سفید در بالای جهان
در سطح جهانی، رنگ‌های سفید در صدر محبوب‌ترین رنگ‌های خودرو باقی مانده اند یعنی با (34 درصد در کل)، با رنگ سفید مرواریدی 14 درصد و رنگ‌های سفید یکدست 20 درصد. در رتبه دوم در مقیاس محبوبیت مصرف کننده، سایه های سیاه عمیق قرار دارند که در جلوه های فلزی و مرواریدی مدرن می درخشند و در مجموع 21 درصد از وسایل نقلیه در جاده ها را تشکیل می دهند. سایه های خاکستری (19٪) به نوبه خود جلوه هایی را در رنگ های مختلف رنگارنگ نشان می دهند. تغییرات رنگارنگ آبی (8%)، قرمز (5%) و سبز (1%) دارای شدت رنگ و درخشندگی بالایی هستند.

مطالعه کامل Axalta در مورد محبوب ترین رنگ های خودرو به صورت آنلاین در دسترس است. کارشناسان جهانی رنگ آکسالتا تاریخچه و آینده رنگ های خودرو را در آن و در گزارش روند رنگ آکسالتا ثبت می کنند. این مطالعه بینش هیجان انگیزی را در مورد ترجیحات مصرف کننده به تولیدکنندگان خودرو ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا تصمیمات رنگی آگاهانه بگیرند.