به گزارش مسترتشخیص، بر اساس تازه‌ترین گزارش گمرک ایران، آمار واردات قطعی انواع خودرو سواری در 9 ماهه سال جاری ذیل ردیف تعرفه 8703 به تعداد 4386 دستگاه و به ارزش 86 میلیون و 478 هزار دلار بوده است. 

این در حالی‌ست که در 9 ماهه سال گذشته تعداد 247 دستگاه خودرو سواری به ارزش 7 میلیون و 513 هزار دلار وارد کشور شده بود.

با وجود آمار ترخیص نزدیک به 4300 دستگاه خودرو سوال مهمی که در این بین وجود دارد این است که تا کنون چند دستگاه از خودروهای وارد شده، فرآیند پلاک و شماره گذاری را طی کرده اند و از آن مهم‌تر، تا کنون چند خودرو به ثبت‌نام‌کنندگان این خودروها تحویل شده است؟

برای پاسخ به این سوال، لازم است تا به بررسی فرآیند "ترخیص تا شماره‌گذاری (پلاک)" خودروهای وارداتی بپردازیم.

سه مرحله مهم ترخیص تا شماره‌گذاری خودرو های وارداتی چیست؟

در حوزه ترخیص خودرو 3 مرحله اصلی و مهم وجود دارد که به ترتیب شامل:

پروسه 3 ماهه تخصیص ارز واردات از محل ارز صادرات اشخاص

1- فرآیند تخصیص ارز جهت واردات خودرو: بررسی‌ها نشان می‌دهد، ارز واردات خودرو، از طریق ارز حاصل از صادرات اشخاص (ارز صادرات خود و غیر) می‌باشد. نکته ای که در این بین وجود دارد این است که در رویه تامین ارز واردات خودرو از محل صادرات غیر، فرآیند تخصیص، تامین ارز و فرآیند دریافت گواهی ثبت آماری بانک مرکزی (کد ساتا) عملا فرایندی زمان‌بر است و بین 3 الی 4 ماه طول می‌کشد.

به بیانی دیگر در این رویه وارداتی، تنها شرکت‌هایی که حداقل از 3 تا 6 ماه پیش اقدام به ثبت نمایندگی برای واردات کرده‌اند می‌توانند کد ساتا را دریافت و فرآیند ترخیص خودرو از گمرک را تا انتها طی کنند، به عبارت دیگر شرکت‌های جدیدی که قصد واردات دارند باید این پروسه 6 ماهه را طی کنند.

2- مدارک مورد نیاز برای ترخیص: دیگر نکته‌ای که در خصوص ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک وجو دارد، اخذ مجوزهای استاندارد 85 گانه مرتبط با خودرو است.

 البته نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد این است بعد از مطرح شدن برخی حواشی در خصوص رسوب خودرو در گمرکات و بنادر با ورود معاون اول رئیس‌جمهور رویه سهل‌گیرانه‌تری درخصوص دریافت مجوزها صورت گرفت. به این ترتیب با همکاری سازمان ملی استاندارد در خصوص ترخیص خودروهای وارداتی تسهیلات قابل توجهی در خصوص استاندارهای 85گانه لحاظ شده است.

بر این اساس پیگیری‌ها نشان می‌دهد هم‌اکنون تنها خودروهایی که استاندارد آلایندگی را کسب نکرده‌اند اجازه ترخیص از گمرکات را نخواهند داشت.

3- مشکلات خرید خودرو توسط واردکنندگان: از طرفی دیگر نکته‌ای که به نظر می‌رسد می‌تواند به عنوان آخرین عامل برای وضعیت فعلی خودروهای وارداتی مطرح شود، وجود چالش‌ها و مشکلاتی است که مقابل واردکنندگان در حوزه تامین خودرو وجود دارد که البته در این خصوص بایستی شفاف‌سازی بیشتری صورت گیرد.

تاکنون معدود خودروی وارداتی پلاک و تحویل داده شده است

لازم به ذکر است طبق اخبار رسمی تاکنون که ماه‌ها از واردات خودرو می گذرد، نسبت به خودروهای ترخیص شده تعداد بسیار محدودی پلاک و به خریدار آن تحویل داده شده است. به عبارت دیگر تاکنون تعدادی خودرو نیز فرایند ترخیص تا شماره گذاری (پلاک شدن) را طی کرده‌اند اما هنوز به خریداران آنها تحویل داده نشده است. مسئولان دولتی در این خصوص تاکید دارند که رفتارهای تجاری از عوامل مرتبط با تاخیر در تحویل خودروهای پلاک شده به متقاضیان است.

البته نکته‌ای که وجود دارد این است که وزارت صمت باید در مورد خودروهایی که فرآیند ترخیص تا شماره‌گذاری را طی کرده‌اند شفاف‌سازی کند تا آمار دقیق این خوردوها مشخص شود.

منبع : تسنیم