مسترتشخیص- چین در میان ده تولیدکننده برتر باتری خودروهای الکتریکی در جهان شش جایگاه را به خود اختصاص داده است در راس آنها «کاتل» و «بی وای دی» به همراه «کالب» و «جواکسان»، «سانوآدا» و «ایو» قرار دارند.

بر اساس داده های اس ان ای ری سرچ « SNE Research»، "تکنولوژی روز آمپرکس" چین - معروف به "KATLE" - سهم خود را در بازار جهانی باتری خودروهای الکتریکی افزایش داده است.

طبق اعلام اس ان ای ری سرچ و به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست کاتل از فروش جهانی باتری خودروهای الکتریکی در یازده ماهه اول سال ۲۰۲۲ سهم۳۷.۱ درصدی را به خود اختصاص داده است، زیرا در مجموع ۱۶۵.۷ مگاوات ساعت باتری از ژانویه تا نوامبر فروخته است که ۱۰۱.۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش فروش را نشان می دهد.

قابل ذکر است که کاتل باتری خودرو را برای برندهای بزرگ از جمله فولکس واگن، جیلی خودرو، نیسان موتور و تسلا تامین می کند.

فروش "کاتل" حدود سه برابر بیشتر از شرکت دیگر چینی یعنی بی وای دی « BYD» است که در رتبه دوم این لیست قرار دارد. کاتل توسط میلیاردر معروف و فعال در بازار سرمایه یعنی وارن بافت حمایت می شود و پس از آن شرکت کره جنوبیال جی انرژی « LG Energy Solution» در جایگاه سوم قرار دارد.

داده‌های SNE همچنین نشان می‌دهد که کل باتری‌های خودروهای الکتریکی در نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد افزایش یافته و به ۵۷.۲ گیگاوات ساعت رسیده است که از رشد فروش در بازارهای بزرگ، به‌ویژه چین نشات می گیرد.

بزرگترین تولید کننده باتری ماشین های الکتریکی در جهان به ترتیب زیر هستند:

۱- کاتل: این شرکت با سهم ۳۷.۱ درصدی

۲- بی وای دی با سهم ۱۳.۶ درصدی از بازار خودرو های برقی

۳- شرکت ال جی انرژی سولوشن با سهم ۱۲.۳ درصدی

۴- پاناسونیک با سهم ۷.۷ درصدی

۵- شرکت اس کی آن با سهم ۵.۹ درصدی

۶- شرکت سامسونگ اس دی آی با ۵.۰ درصد

۷- شرکت کالب با سهم ۴.۰ درصدی

۸- شرکت ژوانگ آن «Joax a n» با سهم ۲.۸ درصدی

۹- شرکت سانوادا با سهم ۱.۷ درصدی

۱۰- شرکت ای اف ای با سهم ۱.۳ درصدی

منبع: تحلیل بازار