به گزارش مسترتشخیص، فروش فوق‌العاده کرمان موتور از امروز آغاز شده است. این شرکت سعی دارد دراین طرح 5 خودروی خود را از طریق فروش فوق‌العاده به فروش برساند.

در طرح جدید فروش فوق العاده کرمان موتور تمامی محصولات شامل خودروهای جی 4، اس 3، اس 5 و جی 7 و خودروی پیکاب تی 8 عرضه می‌شود. قیمت این خودروها نیز بر اساس قیمت مصوب کارخانه است.

اما شرکت در فروش فوق العاده کرمان موتور دارای دو شرط است؛ اول اینکه متقاضی در 24 ماه گذشته هیچ خودرویی از کرمان موتور خریداری نکرده باشد و دومین شرط داشتن سن 18 سال است.

زمان ثبت نام فروش فوق العاده کرمان موتور از امروز 11 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و موعد تحویل نیز سه ماهه یا 90 روز کاری است.

آنگونه که مدیرعامل این شرکت خبر داده این شرکت قرار است در سال 1402 حدود 100 هزار دستگاه خودرو را به بازار عرضه کند و فروش ماهیانه 10 هزار خودرو در دستور کار سازمان فروش و شبکه نمایندگی‌های این کرمان موتور قراردارد و هر ماه طبق یک برنامه دقیق شرایط و نحوه عرضه محصولات از طریق کانال‌های رسمی شرکت به اطلاع مشتریان می‌رسد.

قیمت محصولات کرمان موتور

اما قیمت محصولات عرضه شده در طرح فروش فوق العاده کرمان موتور چیست؟

در اطلاعیه این شرکت عنوان شده که قیمت خودروهای عرضه شده نهایی است و بر اساس قیمت مصوب کارخانه است. پیش از این نیز قیمت خودروهای کرمان موتور اعلام شده بود.

بر اساس اطلاعیه این شرکت، قیمت کارخانه جک J4 حدود 785 میلیون تومان است. قیمت کارخانه جک S3 معادل 955 میلیون تومان است. جک اس 5 هم یک میلیارد و 545 میلیون تومان قیمت خورده است. قیمت جک T8 یک میلیارد و 650 میلیون تومان و قیمت جک J7 هم یک میلیارد و 750 میلیون تومان است.

فروش خودروهای سواری از طریق سامانه یکپارچه

طی روزهای اخیر بخشنامه‌ای در سایت‌ها و فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن اعلام شده بود که یک گروه خودروسازی قصد دارد از تاریخ ۱۱ تا ۲۶ اردیبهشت ماه فروش محصولات خود را در سامانه یکپارچه اجرایی کند اما این شرکت عنوان کرد که تنها یک محصول خود را خارج از سامانه از امروز آغاز کرده است.

با توجه به اینکه خودروسازان موظف هستند تنها محصولات خود را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و در قالب طرح‌های مشخص که مرحله اول آن برگزار و نوبت‌دهی‌ها نیز انجام شده و مرحله دوم از ۱۶ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، عرضه کنند؛ بنابراین موضوع عرضه سواری گروه صنعتی کرمان موتور که در فضای مجازی منتشر شده بود تخلف به حساب می‌آمد.

در نتیجه پیگیری ایسنا، از گروه کرمان‌موتور، مشخص شد که این بخشنامه فروش صرفا برای پیکاپ KMC T8 اجرایی خواهد شد که مشمول این الزام نیست و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مجوز فروش این محصول را به شرکت داده است.

گفتنی است که سواری‌ خودروسازان الزاما بایستی تنها در سامانه یکپارچه عرضه شوند و بر اساس اطلاعات اعلامی شرکت کرمان‌موتور شرایط و زمان بندی فروش خودروهای سواری این شرکت KMC J۷، جک j۴، جک S۵ و جک S۳ بر اساس تصمیمات شورای رقابت و پس از تصمیم گیری این نهاد اعلام خواهد شد.

عرضه‌ای خارج از سامانه یکپارچه

طرح فروش فوق‌العاده پیکاپ T8 کرمان‌موتور با قیمت قطعی یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان و موعد تحویل ۹۰ روز (کاری) با مدل ۱۴۰۲ از امروز (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه) به مدت ۱۶ روز (تا ۲۶ اردیبهشت ماه) از طریق سایت فروش اینترنتی این شرکت به نشانی kermanmotor.com اجرایی خواهد شد.

در شرایط این طرح آمده است که متقاضی نبایست خرید از محصولات کرمان‌موتور (اعم از نقد و اقساط) در ۲۴ ماه گذشته داشته باشد و حداقل سن ۱۸ سال، واریز از یک شماره حساب (عدم لزوم حساب به نام خود فرد متقاضی) و تطابق شماره تلفن همراه با نام متقاضی اعمال می‌شود.

طبق اعلام گروه صنعتی کرمان‌موتور به ایسنا، طرح فروش خودروی پیکاپ کرمان‌موتور از امروز خارج از سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی انجام می‌شود.

به گفته مدیران شرکت کرمان‌موتور، این شرکت با برنامه‌ریزی برای افزایش تولید خودروهای سواری خود در سال جاری تصمیم دارد تا هر چه بیشتر به نیاز بازار پاسخ گفته باشد و ضمن عرضه تولید سواری‌ها، در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای سواری در ایجاد ثبات و تعادل بازار خودرو به کمک وزارت صمت و شورای رقابت بیاید.

منبع: