به گزارش مسترتشخیص، امید قالیباف گفت: تا پایان ساعت کاری هفته جاری هیچ اطلاعاتی در خصوص افزایش قیمت شورای رقابت به وزارت صمت ارسال نشده است. این شورا تصمیم به افزایش قیمت خودرو در کارخانه داشته، لذا باید اطلاع رسانی دقیق در این خصوص انجام دهد.

او اضافه کرد: امسال تقاضای خرید ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در طرح یکپارچه عرضه خودرو تعیین تکلیف شد و حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو نیز تعهد معوق خودروسازان برای سال ۱۴۰۱ است.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، جمع این مقدار نشان از عرضه یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو به بازار را امسال دارد، این درحالی است که برنامه تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو توسط وزارت صمت اعلام شده است؛ بنابراین در پایان خردادماه نوبت دوم طرح یکپارچه عرضه خودرو انجام خواهد شد، شاید این انتقادات نسبت به برنامه‌های وزارت صمت صحیح نباشد.

قالیباف درباره اینکه محصولات خودروها سازی‌ها در این طرح با چه قیمتی به دست مشتریان می‌رسد؟ بیان کرد: وزارت صمت اعلام کرد که قیمت عرضه خودروهای طرح مذکور، قیمت روز شورای رقابت است. زیرا این شورا می‌تواند هر سه ماه یکبار قیمت خودروها را با بررسی و در صورت لزوم بروز رسانی کند.

او افزود: در هفته آتی ۴۵۰ دستگاه خودرو وارداتی به مشتریان تحویل می‌شود، شاید در ابتدا تعداد عرضه کم یا مدل‌ها محدود باشد، اما تا پایان اردیبهشت ماه یا ابتدا خردادماه تعداد عرضه بیشتر و مدل‌ها متنوع‌تر خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان