به گزارش مسترتشخیص، ایران‌خودرو اعلام کرده است امکان تغییر رنگ بدون هزینه به انتخاب خریدار وجود دارد و رنگ های موجود شامل نقره ای تیتانیوم، خاکستری متالیک، مشکی متالیک آبنوس، سبز کله غازی، آبی کاسپین، قرمز دو پوششه، آبی اقیانوسی متالیک و قهوه ای نسکافه ای می باشند.

مدل خودروهای تحویلی ۱۴۰۲ خواهد بود و هر کد ملی حقیقی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه و برای یک خودرو است.

کامیون و کامیونت‌های بورسی ارزان‌تر از بازار

گفتنی است هفته گذشته هم بورس کالا شاهد عرضه انواع خودرو و کشنده بود. در روز ۲۴ بهمن ماه در ۶ نوبت عرضه خودرو در بورس کالا، ۶۰۶ دستگاه کامیون و کامیونت به فروش رسید که متوسط قیمت‌ها نشان می‌دهد قیمت‌های کشف شده در بورس کالا پایین‌تر از متوسط قیمت بازار بودند.

در این روز ۶۰۶ دستگاه خودرو متعلق به شرکت های بهمن دیزل و سیبا موتور فروخته شد. به این ترتیب کامیونت FORCE (متعلق به بهمن دیزل) با همان قیمت پایه ۹۳۰ میلیون تومان فروخته شد.

در عرضه دوم ۷۰ دستگاه کامیونت FORCE (متعلق به بهمن دیزل) با قیمت میانگین ۱.۱۰۱ میلیارد تومان فروخته شد.کامیون کشنده FAW CA۴۱۸۰ (متعلق به سیباموتور) نیز با قیمت میانگین هر دستگاه ۴ میلیارد تومان به فروش رفت.

هر دستگاه کامیون کشنده EM POWER (متعلق به بهمن دیزل) با قیمت میانگین ۴.۲۵۱ میلیارد تومان به فروش رفت.هر دستگاه کامیونت FORCE (متعلق به بهمن دیزل) نیز با قیمت ۱.۳۲۱ میلیارد تومان فروخته شد.هر دستگاه کامیونت FORCE با قیمت میانگین ۱.۰۷۷میلیارد تومان فروخته شد.

عرضه خودروهای سواری

در روز ۲۵ بهمن ماه نیز ۶۵۰۰ دستگاه خودرو طی فرایند شفافی کشف قیمت و فروخته شد. به این ترتیب هر دستگاه تارا دستی سفید با قیمت میانگین ۴۶۰.۴ میلیون تومان در بورس کالا فروخته شد که با احتساب مالیات و عوارض و هزینه های قانونی به ۵۳۳ میلیون تومان می رسد که این رقم حداقل ۱۰۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار آزاد است.قیمت تارا دستی در بازار آزاد حدود ۶۳۵ میلیون تومان برای فروش پیشنهاد می شود.

هر دستگاه فیدلیتی ۵ نفره مشکی با قیمت ۱.۳۶۲ میلیارد تومان در بورس کالا به فروش رسید.در پلتفرم های فروش خودرو، قیمت فیدلیتی ۵ نفره مشکی در بازار آزاد حدود ۱.۷ میلیارد تومان برای فروش پیشنهاد می‌شود.

هر دستگاه فیدلیتی ۷ نفره سفید با قیمت میانگین ۱.۴۴۰ میلیارد تومان در بورس کالا به فروش رسید.در پلتفرم های فروش خودرو، قیمت فیدلیتی ۷ نفره سفید در بازار آزاد بیش از ۱.۸۰۰ میلیارد تومان برای فروش پیشنهاد می‌شود.

هر دستگاه ریسپکت مشکی با قیمت میانگین ۱.۱۱۰ میلیارد تومان و در روند کاملا شفاف به فروش رسید.در پلتفرم های فروش خودرو، قیمت ریسپکت مشکی در بازار آزاد بیش از ۱.۳۵۰میلیارد تومان برای فروش پیشنهاد می‌شود.

فیدلیتی ۷ نفره مشکی با قیمت میانگین ۱.۵۳۶ میلیارد تومان به فروش رسید.در پلتفرم‌های فروش خودرو، قیمت فیدلیتی ۷ نفره مشکی در بازار آزاد بیش از ۱.۸۲۰ میلیارد تومان پیشنهاد می شود.

فیدلیتی ۵ نفره سفید با قیمت میانگین ۱.۳۵۷ میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد.در پلتفرم‌های فروش خودرو، قیمت فیدلیتی ۵ نفره سفید در بازار آزاد حدود ۱.۷ میلیارد تومان پیشنهاد میشود.

ریسپکت سفید با قیمت میانگین ۱.۰۹۵ میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد.در پلتفرم‌های فروش خودرو، قیمت ریسپکت سفید در بازار آزاد بیش از ۱.۳۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد میشود.

معامله ۱۰۰۰ دستگاه کارا در بورس

تالار خودرو بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ماه نیز معامله ۵۰۰ دستگاه کارا دو کابین و ۵۰۰ دستگاه کارا تک کابین را تجربه کرد.در این روز در مجموع هزار دستگاه کارا از سوی بهمن موتور عرضه شد که با تقاضای ۴ هزار و ۲۵۶ دستگاه مواجه شد.

500 دستگاه کارا دو کابین در بورس کالابا قیمت میانگین ۳۷۳ میلیون تومان در بورس کالا معامله شد.در پلتفرم‌های فروش خودرو، قیمت کارا دو کابین در بازار آزاد بیش از ۴۷۰ میلیون تومان پیشنهاد می شود.

کارا تک کابین با قیمت میانگین ۳۵۹ میلیون تومان در بورس کالا معامله شد.در پلتفرم‌های فروش خودرو، قیمت کارا تک کابین در بازار آزاد بیش از ۴۴۵ میلیون تومان پیشنهاد میشود.

تامین مالی 20 هزار میلیارد ریالی بهمن موتور از مسیر بورس کالا

در هفته گذشته و روز ۲۳ بهمن ماه اوراق سلف موازی استاندارد وانت کارا شرکت بهمن موتور به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران منتشر شد که با موفقیت و در استقبال مطلوب سرمایه گذاران به پایان رسید. بدین ترتیب مسیر روند تامین مالی تولید خودروسازان از مسیر بورس کالا با سازوکار اوراق سلف موازی استاندارد مجددا آغاز شد؛ پیش‌تر انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خودروی سراتو (متعلق به گروه خودرویی سایپا) در سال ۹۶ به صورت موفقیت آمیزی انجام شده بود.

عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد وانت کارا ۲۰۰۰ تک کابین شرکت بهمن موتور در نماد «عبهمن»، به تعداد ۶ میلیون و ۸۶۵ هزار قرارداد و با قیمت پایه ۲۹۱ هزار و ۳۳۲.۸ تومان در هر قرارداد، به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان با موفقیت انجام شد و تامین مالی این شرکت در همین روز نخست (یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱) به طور موفقیت آمیزی به پایان رسید.

منبع: کالاخبر