به گزارش مسترتشخیص، امروز خبری مبنی بر توقف عرضه خودروهای شاهین، دنا و پژو 207 در بورس کالا منتشر شد و دقایقی پیش سخنگوی وزارت صمت در توییتر خبر تکذیب توقف عرضه خودرو را منتشر کرد.

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که معاون اول رئیس جمهور دستوری برای توقف عرضه خودرو در بورس نداده است و امروز هیچ جلسه‌ای درخصوص عرضه خودرو در بورس کالا برگزار نشده است.

جزئیات خبر منتشر شده درباره توقف خودرو در بورس کالا

امروز در منابع معتبر، خبری با موضوع توقف دنا، شاهین و پژو 207 منتشر شد. در این خبر آمده بود:

بر اساس نامه معاون اول رئیس جمهور و شورای رقابت عرضه خودرو‌های دنا، شاهین و پژو 207 در بورس کالا از فردا مجاز نیست.

معاون اول رئیس جمهور خواستار توقف عرضه دنا، پژو 207 و شاهین در بورس کالا شد.

این درحالی است که وزارت صمت بارها اعلام کرده است که از عرضه خودروهای پرمصرف در بورس کالا استقبال و حمایت می‌کند تا سود حاصل از فروش خودرو در بورس بیشتر به جیب مردم و خودروسازان رود و دست دلالان کوتاه شود.

در این راستا شورای رقابت 5 روز پیش در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس اعلام کرد که عرضه خودروهای خانواده دنا پژو ۲۰۷ و شاهین در بورس کالا مجاز نیست و باید زودتر متوقف شود.

بر اساس اعلام بسیاری از منابع معتبر امروز 8 بهمن 1401 معاون اول رئیس جمهور در نامه‌ای خواستار توقف عرضه دنا، شاهین و پژو 207 در بورس کالا شد.

بنابراین از این به بعد پیرو نامه شورای رقابت و با دستور مستقیم معاون اول رئیس جمهور، عرضه خودروهای دنا، شاهین و 207 در بورس کالا متوقف شد.
ظهر امروز شنبه هشتم بهمن ماه جلسه‌ای با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس شورای رقابت و وزرای صمت و اقتصاد در دفتر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و با دستور شفاهی معاون اول رئیس جمهور مقرر شد مطابق نامه شورای رقابت، عرضه 207 ، تارا و شاهین در بورس کالا متوقف شود.

منبع: تجارت‌نیوز