رئیس پلیس تهران گفت: مردم بدانند شرکت رسمی لیزینگ خودرو در کشور نداریم. در روزهای اخیر، ۲ هزار نفر قربانی ۴ شرکت دروغین شده که ۱۵ نفر از اعضای این باند دستگیر شده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه سومین مرحله از طرح کاشف در مقر پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این طرح ۲۴۴ سارق با سوابق متعدد که در قالب ۴۹ باند اقدام به سرقت، زورگیری و گوشی‌قاپی می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: ۵۳ نفر از محکومین فراری که سال‌های متمادی خود را معرفی نکرده بودند نیز دستگیر شدند.

وی از کشف هشت قبضه سلاح جنگی و سلاح سرد در این طرح خبر داد.

سردار رحیمی با بیان اینکه قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، جعل و کلاهبرداری از جمله جرایم متهمان دستگیر شده در طرح کاشف ۳ است اعلام کرد: ۷۰ درصد از دستگیرشدگان سابقه دار هستند.

سردار رحیمی گفت: در این مرحله از طرح کاشف، ۴ باند مهم کلاهبرداری دارای ۱۶۰۰ فقره جعل و کلاهبرداری دستگیر شدند؛ ۳ باند هم که ۸ مورد قتل انجام داده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی از شناسایی باند ۱۰نفره ای خبر داد که ۲۰ کیلوگرم طلا از آنها کشف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: باند سه نفره‌ای قبل از اینکه قتل را مرتکب شوند، دستگیر شده و دو قبضه سلاح گرم از آنها کشف شد.

وی گفت: سارقانی که در کهریزک پس از قتل صاحبکار خود دو دستگاه خودرو را سرقت کرده بودند هنگامی که قصد خروج از مرزها را داشتند دستگیر شدند. این افراد به قتل یک نفر دیگر در شمال کشور اعتراف کردند.

وی از دستگیری سارقان زورگیری که در غرب و جنوب غرب پایتخت، تحت عنوان مسافرکش مردم را سوار خودرو کرده و سپس اموالشان را می‌دزدیدند، خبر داد.

سردار رحیمی گفت: باند دیگر، باند ۵نفره ای است که اعضای آن همگی سابقه‌دار بوده و تنها در یکی از سرقت‌هایشان از یک منزل، ۴ میلیارد تومان به دست آورده بودند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: باند جعل اسنادی که با جعل نام و نشان نهادهای مختلف و با دریافت وجوه زیادی ازخانواده‌های اطراف زندان،فیش تقلبی به آنها می‌فروخت، متلاشی شد.

رییس پلیس پایتخت گفت: باند سازنده طلای کم‌عیار نیز متلاشی شد; این افراد ۴۰۰ کیلو مس را با طلا مخلوط می‌کردند.

وی درباره باند پلیس تقلبی گفت: این باندی دارای ۶۷ شاکی است، تحت عنوان مامورین به پارک‌ها رفته و از دختران و پسران جوان اخاذی می‌کردند که دستگیر شدند.

سردار رحیمی با اعلام این مطلب که مردم بدانند شرکت رسمی لیزینگ خودرو در کشور نداریم، افزود: وقتی خود شرکت‌های داخلی در این مسئله مشکل دارند چطور مردم به شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند واردکننده خودروی خارجی با قیمت ارزان هستند، اعتماد می‌کنند‌. در روزهای اخیر، ۲ هزار نفر قربانی ۴ شرکت دروغین شده که ۱۵نفر از اعضای این باند دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت:۲۰ نفر از قاچاقچیان مطرح و عمده دستگیر و از آنها ۵ هزار اقلام قاچاق کشف شد. بخشی از این کالا ها شامل ۳۰۰ هزار متر پارچه خارجی و ۵ تن گردو و بادام خارجی هستند. همچنین ۱۲ میلیارد تومان ارزش کالای قاچاق مکشوفه برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در ۴ ماهه اول امسال، ۴۲درصد افزایش کشفیات در حوزه قاچاق کالا داشتیم، ادامه داد: در ۴ ماهه اول سال، ۳۹ پرونده زمین‌خواری را بررسی کردیم و ۷ونیم هکتار زمین که ارزشش بالغ بر هزار میلیارد تومان است، از چنگ زمین‌خواران خارج شد و در این رابطه ۲۲ نفر دستگیر شدند.