دوستان تشخیص قطعات استوک چندین آیتم دارد و کار بسیار تخصصی است که میبایست خیلی دقیق بررسی شود ولی ما در اینجا یکی از سریع ترین روش ها را به شما آموزش داده ایم. در ویدئوهای قبلی در مورد تشخیص درب های استوک با استفاده از این روش صحبت کردیم در این ویدئو نمونه عملی این روش را نشان داده ایم و همانطور که در ویدئو هم مشاهده میکنید برچسب درب عقب که مشکوک به استوک است با برچسب درب های دیگر خودرو تفاوت دارد.
بخاطر داشته باشید که در هنگام انجام این کار حتما بررسی کنید که درب های دیگر خودرو مال همان خودرو باشد و آنها نیز تعویضی نباشند. البته استفاده از این روش بر روی تمام خودروها امکان پذیر نیست چون تمام خودروها برچسب لای درب ندارند. ضمن اینکه آیتم های تشخیص قطعات استوک در خودروهای مختلف متفاوت است در بعضی از خودروها این تفاوت در ضخامت رنگ است در بعضی دیگر تفاوت در موم و آستر است و چند آیتم دیگر....
ذکر این نکته حائز اهمیت است که در تشخیص قطعات استوک باید تمام آیتم ها را مورد بررسی قرار داده و تا مطمئن نشدید اظهار نظر نکنید. در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح داده ایم: همینطور که در تصاویر هم مشخصه در قسمت لای درب بعضی از خودروها در قسمت بالای کلاف درب ها یک برچسب دیده میشود که این برچسب ها برروی درب های یک خودرو بصورت کاملا یک شکل و یک اندازه و یک رنگ هستند و نباید هیچ تفاوتی با هم داشته باشند ولی این امکان وجود دارد که این برچسب ها در دو خودروی مشابه به یک شکل و یک اندازه و یک رنگ نباشند و با هم تفاوت داشته باشند️.
با استفاده از همین تفاوت در شکل و اندازه و رنگ این برچسب ها میتوان تعویضی بودن یک درب را تشخیص داد. البته گاهی هم اتفاق می‌افتد که تمامی درب های یک خودرو برچسب داشته ولی درب تعویضی اصلا دارای برچسب نباشد و یا بالعکس. البته این ترفند یکی از راه های تشخیص درب تعویضی میباشد و برای تشخیص قطعی حتما باید آیتم های دیگر هم بررسی شود.