کاور بدنه اتومبیل راهی برای تغییر ظاهر وسیله نقلیه شما بدون نیاز به رنگ کردن و همچنین محافظت از رنگ خودروی شماست که شامل پوشش کامل یا جزئی وسیله نقلیه شما با فیلم وینیل یا رپ (wrap) است.
از این فیلم می‌توان برای پوشش دادن وسیله نقلیه با رنگ یا طرح متفاوت، افزودن جلای براق یا مات یا به عنوان یک لایه محافظ استفاده کرد.
وقتی ماشین کاور می‌شود، یک لایه از پوشش پلاستیکی وینیل روی رنگ خودرو چسبیده می‌شود. به طور معمول سه مرحله برای کاور ماشین وجود دارد: اندازه‌گیری دقیق اتومبیل و سپس انتخاب رنگ و یا گرافیک متناسب انجام می‌شود سپس چاپ و لمینیت وینیل برای محافظت از آن در برابر خراش، سایش و آسیب ندیدن بر اثر UV و سپس چسباندن و اعمال کاور بر روی بدنه خودرو.
 ️این کار به نظر می‌تواند خیلی ساده باشد اما اگر به درستی انجام نشود ظاهر خوبی نخواهد داشت، بنابراین کاور بدنه ماشین باید توسط تکنسین آموزش دیده حرفه‌ای انجام شود. آنها قادر خواهند بود سطح اتومبیل شما را به درستی آماده کرده و از برش لایه پلاستیکی متناسب با هر سطح بدنه خودرو اطمینان حاصل کنند.
مزایای استفاده از این پوشش‌ها:
باید دقت داشته باشید که کاور کردن بدنه خودرو می‌تواند از رنگ اصلی خودروی شما در مقابل خراش‌ها و تراشه‌های سبک محافظت کند و همچنین می‌تواند از آسیب UV جلوگیری کند.

کاور را می‌توان برای شخصی‌سازی یا طراوت ظاهر ماشین استفاده کرد. اغلب، پوشش وینیل ارزان‌تر از رنگ کردن مجدد اتومبیل است. همچنین می‌توانید الگوها و طرح‌های مختلف را برای داشتن ظاهری منحصر به فرد بر روی اتومبیل خود اجرا کنید. اگر این پوشش شروع به خراب شدن هم بکند می‌توانید به راحتی آن را تعویض کنید.
معایب استفاده از کاور بدنه:
می‌توان گفت که تمامی معایبی که برای این پوشش می‌توان نام برد همه مربوط به نصاب آن می‌باشد اگر فردی که دارد این پوشش را اعمال می‌کند به اندازه کافی مهارت نداشته باشد می‌تواند ظاهر خودروی شما را خراب کند. البته باید در نظر داشته باشید که استفاده از مواد و کاورهای نامرغوب هم می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.