یکی از آیتم های تشخیص رنگ شدگی در خودروهایی که رنگ آنها آفتاب خورده و اصطلاحا رنگ قدیمی است، مقایسه رنگ قطعات آن خودرو با یکدیگر است.
در خودروهای آفتاب خورده و قدیمی تر بعلت قرار گرفتن در طول سالیان در معرض نور خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف چین و دون رنگ خودرو کم کم از بین میرود و تقریبا سطح رنگ صاف و یکنواخت میشود به همین دلیل دیگر نمیتوان از روی دون رنگ قسمتهای رنگ شده را تشخیص داد.
به همین علت مقایسه رنگ قطعات میتواند در تشخیص درست بسیار کمک کند. ️در این حالت هم میتوانیم قسمتی از رنگ خودرو که مطمئن هستیم فابریک است را پیدا کرده و رنگ آن قسمت را با رنگ قطعات مجاور و قسمتهای دیگر خودرو از لحاظ نوع رنگ،پاشش رنگ،اکلیل رنگ و .... مقایسه کنیم
همچنین میتوانیم رنگ قسمتی از خودرو که به آن مشکوک هستیم را با رنگ قطعات مجاور یا با قطعات دیگر مقایسه و بررسی کنیم که آیا رنگ این قطعات با یکدیگر مطابقت دارند یا خیر؟
حتما به خاطر داشته باشید که فقط به این روش اکتفا نکرده و حتما آیتم های دیگر را هم مورد بررسی قرار دهید زیرا اگر خودرویی بطور کامل رنگ شده باشد تمام قسمتهای خودرو رنگی یکنواخت و یک حالت پیدا می‌کند و دیگر با این روش نمیتوان قسمتهای رنگ شده را تشخیص داد و ممکن است کارشناس گمراه شود.
️البته تشخیص رنگ شدگی در چنین خودروهایی چندین آیتم دارد که ما در اینجا فقط به توضیح یک روش پرداخته ایم و بررسی کامل این آیتم ها را در ویدئوهای بعدی و در سایت مستر تشخیص منتشر خواهیم کرد.