در ادامه کلیپ های آموزشی تائید اصالت اتاق خودرو اتومبیل 206 تیپ2 مدل 96 را مشاهده میکنید که شماره حک شدنی برروی سرکمک این خودرو که در مدلهای پایین تر مشاهده می‌کردید دیگر وجود ندارد و برداشته شده است.
خاطر نشان میکنم که نه تنها خودروی 206 بلکه در اکثر خودروهای داخلی مدل 96 به بالا شماره حک شدنی در قسمت جلوی خودرو برداشته شده و در زیر صندلی جلو سمت راست حک شده است.
در این کلیپ در راستای آشنایی برخی از هنرجویان رشته کارشناسی رنگ اتومبیل و همچنین هموطنان عزیز سعی کردیم که قسمتهای شماره گذاری شده خودروی ۲۰۶ تیپ۲ مدل96 را نشان دهیم تا درهنگام بازدید خودرو مشخص شود که چه قسمتهایی از خودروی۲۰۶ شماره گذاری شده و می بایست مورد بررسی قرار گیرد. همانطور که قبلا هم توضیح دادیم اولین گام در کارشناسی رنگ خودرو تائید اصالت اتاق خودرو میباشد.
یعنی چنانچه اتاق یک خودرو ایراد قانونی داشته باشد حتی اگر آن خودرو از لحاظ بدنه بهترین کیفیت را داشته باشد نباید آن خودرو تا هنگامیکه ایرادقانونی آن برطرف نشده مورد معامله قرار بگیرد.
خریداران خودرو باید در هنگام معامله خودرو به این نکته خیلی توجه کنند که اتاق خودرو ایراد قانونی نداشته باشد و حتما قبل از انجام معامله به مراکز تشخیص رنگ خودرو مراجعه کنند تا خودرو مورد کارشناسی قرار بگیرد و با اطمینان از سلامت خودرو را خریداری نمایند.