به گزارش مسترتشخیص، در جلسه امروز شورای رقابت دستورالعمل افزایش قیمت خودروسازان به تصویب اعضا رسید.

امروز عصر خبر افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودروهای کارخانه‌ای از سوی روابط عمومی شورای رقابت منتشر شده ولی پس از چند ساعت این خبر تکذیب شد و مدیر روابط عمومی شورای رقابت اعلام کرد افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو صحت ندارد و آن را تکذیب میکنیم. البته اعداد باید از سوی سازمان حمایت اعلام شود اما برخی خودروها ممکن است یک درصد افزایش قیمت داشته باشند.
سرانجام پس از چانه زنی‌های متعدد مجوز افزایش قیمت خودرو در جلسه امروز شورای رقابت به تصویب اعضا رسید. البته هنوز متوسط افزایش قیمت‌ها اعلام نشده و بنا به گفته سپهر دادجوی توکلی مدیر روابط عمومی شورای رقابت مصوبه افزایش قیمت‌ها بعد از تصویب اعضا برای ابلاغ به خودروسازان به وزارت صنعت ارسال می‌شود تا روند اجرای این مصوبه توسط سازمان حمایت انجام شود.

پیش از این این مقام مسئول در شورای رقابت با اشاره به اینکه برای سال 1402 قیمت کارخانه‌ای برخی خودرو‌های داخلی افزایش می‌یابد، اما ممکن است در مورد برخی خودرو‌ها این افزایش قیمت کمتر و در برخی دیگر این افزایش قیمت بیشتر باشد، تأکید کرده بود: افزایش 30 تا 70 درصدی قیمت خودرو نزدیک به واقعیت است، اما واقعی نیست، در واقع براساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها 30 تا 70 درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از 30 درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از 70 درصد باشد لذا در واقع میانگین افزایش قیمت می‌تواند درست باشد، اما دقیق نیست.

قیمت‌های جدید خودرو به وزارت صمت ابلاغ شد

افزایش قیمت های جدید خودرو از سوی شورای رقابت تایید و به وزارت صمت ابلاغ شد.

سپهر دادجوی توکلی، اظهار داشت: به استناد ماده ۱- ۳ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت پس از استماع نظر کارگروه خودرو، موضوع مصوب جلسه ۵۳۳ در خصوص قیمت‌های محاسبه شده خودروهای تولید شده غیرمونتاژی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در جلسه ۵۵۷ شورای رقابت بررسی و مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

مدیرکل روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود: این قیمت‌هایی که تأیید شده، امشب به وزارت صمت ابلاغ می‌شود و اعلام قیمت‌های جدید بر عهده وزارت صمت است.

توییت سخنگوی وزارت صمت درباره قیمت خودروهای داخلی

امید قالیباف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: امروز شورای رقابت افزایش قیمت جدید خودروهای غیرمونتاژی را به تصویب رساند و قیمت هر محصول باید بتواند تولید و تقاضای آن محصول (بازار) را تنظیم کند؛ برای شورای رقابت در ایفای این مسئولیت خطیر آرزوی توفیق داریم. وظیفه وزارت صمت اجرای مصوبه شورای رقابت است که به آن اهتمام خواهیم داشت.

منبع: تسنیم