به گزارش مسترتشخیص، طبق اطلاعیه‌ای که شرکت کرمان موتور منتشر کرده بود، متقاضیان نوبت پاییز محصولات این شرکت که در مرحله دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام کرده بودند، باید از سه‌شنبه هفته گذشته جهت تکمیل وجه به وب‌سایت کرمان مراجعه می‌کردند. اما با گذشت ساعات اداری، خبری از باز شدن وب‌سایت جهت تکمیل وجه نشد.

سپس اطلاعیه‌ای که در وب‌سایت این شرکت منتشر شد، خبر از موکول شدن تکمیل وجه مشتریان به روز 17 تیر ماه -امروز- را می‌داد. با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی تجارت‌نیوز، مشخص شد دلیل باز نشدن درگاه پرداخت، تعیین نشدن قیمت خودروها از سوی شورای رقابت بود. قرار بود شورای رقابت امروز 17 تیر ماه، قیمت قطعی خودروها را اعلام کند تا شرکت کرمان موتور برحسب آن، اقدام به فروش محصولات خود نماید.

آغاز تکمیل وجه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه

وب‌سایت کرمان موتور دقایقی پیش باز شده و متقاضیان محصولات این شرکت با موعد تحویل پاییز از امروز می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت آن به نشانی customer.kermanmotor.ir اقدام به تکمیل وجه کنند. لازم به ذکر است تنها راه تکمیل وجه محصولات کرمان موتور از وب‌سایت این شرکت به نشانی فوق بوده و درصورت پرداخت مبلغ به روش‌های دیگر، شرکت کرمان مسئولیتی از این بابت نخواهد داشت.

وب‌سایت کرمان با چه قیمتی به روی متقاضیان باز شد؟

با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی تجارت‌نیوز، مشخص شد که قیمت دقیق خودروها برای متقاضیان در وب‌سایت نمایش داده می‌شود. اما به‌ دو دلیل، فهرست قیمت محصولات این شرکت فعلاً در دسترس نیست. دلیل اول عدم دسترسی به این قیمت‌ها از سوی عموم کاربران است. قیمت‌های اعلامی تنها به متقاضیان هر کدام از محصولات با موعد پاییز نمایش داده می‌شود.

دلیل دیگر نبود قیمت‌های رسمی از سوی شورای رقابت و سکوت این شورا تا به الان است. شورای رقابت قرار بود امروز 17 تیرماه قیمت‌های قطعی را اعلام کرده و خریداران خودرو را از سردرگمی نجات دهد. اما با اتمام ساعات اداری، مشاهده می‌شود که این شورا هنوز قیمت رسمی اعلام نکرده و حتی این احتمال وجود دارد که اعلام قیمت‌ها به روز دیگری موکول شود.

منبع: تجارت نیوز