به گزارش مسترتشخیص، کراس‌اوور KMC X5، از شرکت معروف جک که با نام سهول X6 (Sehol) در کشور سازنده شناخته می‌شود، محصول جدید کرمان موتور خواهد بود که قصد دارد برادر خود را از چرخه تولید کنار بزند.

بزرگ‌ترین ایرادی که می‌توان به S5 قبلی گرفت، طراحی ظاهری و داخلی قدیمی آن است. البته طراحی قدیمی این خودرو چیز عجیبی نیست، چراکه طراحی آن به سال 2013 یعنی حدود 10 سال پیش باز می‌گردد.

حال KMC X5 با رفع این ایرادات آمده که گوی سبقت را از برادر خود بگیرد. اما آیا این کراس‌اوور چینی در بازار فعلی ایران که دریایی از کراس‌اوورهای چینی را شامل می‌شود، می‌تواند موفق عمل کند؟

مشخصات فنی

KMC X5 برخلاف سایر محصولات کمپانی جک که از پیشرانه 181 اسب‌بخاری بهره می‌برد، از یک پیشرانه چهار سیلندر با حجم 1.5 لیتر استفاده می‌کند که قادر به‌تولید حداکثر 150 اسب‌بخار قدرت و 250 نیوتن‌متر گشتاور است.

این پیشرانه علی‌رغم اینکه از حجم موتور و مشخصات مشابه پیشرانه قبلی استفاده می‌کند، اما به‌دلیل تفاوت در برخی پارامترها (همانند مصرف پایین‌تر) از قدرت تولیدی ضعیف‌تری نیز بهره می‌برد. قدرت تولیدی فوق به‌کمک گیربکس 6 سرعته دوکلاچه تر، استفاده شده که دقیقاً همان گیربکس جک S5 نیوفیس است.

این پیشرانه باقدرت و گشتاور نسبتاً پایین می‌تواند پاشنه‌آشیل KMC X5 باشد. البته که شرکت کرمان موتور از کراس‌اوور جدید خود به‌صورت رسمی رونمایی نکرده و احتمال دارد در زمان معرفی این خودرو، یک پیشرانه قوی‌تر جایگزین آن گردد.

طراحی ظاهری KMC X5

طراحی اغلب محصولات چینی که در یک زمان خاصی عرضه می‌شوند، معمولاً شباهت زیادی به هم‌دیگر دارند. البته این مورد قبلاً خیلی بیشتر اتفاق می‌افتاد و در مورد خودروهای جدید چینی، اندکی کم‌رنگ‌تر شده است.

در نمای جلویی KMC X5 کرمان موتور نیز، فرم چراغ‌ها و کروم‌کاری دور جلوپنجره، شباهت بسیاری به لاماری ایما و پیکاپ T9 این شرکت دارد که چندی پیش خبر ورود آن به‌کشور تایید شد. البته باید اعتراف کرد که ترکیب چراغ‌های LED خطی با کروم کاری بزرگ جلو، ظاهری کاملاً به‌روزتر و متفاوت‌تر در مقایسه با جک S5 به‌این کراس‌اوور چینی بخشیده است.

اما نمای جانبی این خودرو، بیش‌از هر بخش دیگری به برادر بزرگ‌تر خود شبیه است. البته طراحی جدید رینگ‌های 18 اینچی توانسته تا حدودی بر این شباهت غلبه کند.

در قالب کلی، نمای پشتی این کراس‌اوور نیز علی‌رغم چراغ‌های یکپارچه جدید، ، شباهت بسیاری به S5 دارد. به‌طوری که به‌غیر از تغییر چراغ‌ها و طراحی سپر به‌ دلیل قرار گیری پلاک، هیچ تفاوت دیگری در این بخش به‌چشم نمی‌خورد.

منبع: تجارت نیوز