به گزارش مسترتشخیص، کراس‌اوور جدید پارس خودرو با نام DL5 روز گذشته توسط این شرکت رونمایی شد. آخرین همکاری شرکت زوتی چینی و پارس خودروی ایران، قبل از تحریم‌های صنعت خودرو به محصول آریو ختم می‌شود و پس از آن، زوتی مجبور به ترک ایران شد.

قیمت جهانی این کراس‌اوور نه‌چندان جدید در فول‌ترین نسخه، برابر با 13 هزار و 130 دلار است. این مبلغ با احتساب هزینه حمل و نقل و تعرفه‌های گمرکی و… احتمالاً با قیمتی در محدوده یک میلیارد تومان توسط پارس خودرو عرضه شود.

بنابراین DL5 پارس خودرو در این بازه قیمتی می‌تواند رقیب مستقیم برای هایما S7 پلاس ایران خودرو، چانگان‌های CS35 تیپ دو و سه سایپا، X55 مدیران خودرو، فیدلیتی بهمن موتور و تیگارد X35 باشد.

معرفی اجمالی DL5 پارس خودرو

DL5 یا همان زوتی T300، خودروی جدیدی نبوده و برای اولین بار در سال 2016 و در کشور چین طراحی و معرفی شد.

این خودرو از یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ استفاده می‌کند که توانایی تولید حداکثر 144 اسب‌بخار قدرت و 215 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. قدرت تولیدی فوق از طریق یک گیربکس CVT به‌چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

به‌دلیل طراحی نسبتاً قدیمی، انتظار ظاهر به‌روز و جذاب از این کراس‌اوور چینی اشتباه است اما به‌طور کلی می‌تواند انتظارتان را برآورده سازد.

از جمله آپشن‌های DL5 پارس خودرو می‌توان به کروزکنترل، فرمان برقی حساس به‌سرعت، دوربین دنده عقب، ورود و استارت بدون کلید، سنسور فشار باد تایرها، کنترل حرکت در سربالایی و سرازیری، ترمز پارک برقی و اتوهلد اشاره کرد.

منبع: تجارت نیوز