به گزارش مسترتشخیص، قیمت هایما s7 توربو پلاس در درب کارخانه ۸۴۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. امروز، ۵ اردیبهشت 1402، این خودرو در بازار در محدوده یک میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان معامله شد تا اختلاف قیمت از نمایندگی تا کف بازار ۹۱۸ میلیون تومان ثبت شود.

البته در روزهای گذشته هایما سقف‌های قیمتی بالاتری را هم تجربه کرد و در روز ۲۲ فروردین تا یک میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان هم پیش رفت تا اختلاف قیمت میلیاردی را به ثبت برساند. با این حال خبر استیضاح وزیر صمت اجازه نداد این خودرو در همان اولین ماه سال وارد کانال دو میلیارد تومان شود.

مدل‌های کارکرده هایما که بین سال‌های ۱۴۰۰ تا کنون وارد بازار شده‌اند در حالت عادی بین یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تا یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان معامله می‌شوند.

پیش‌بینی قیمت هایما s7 توربو پلاس

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که پس از تعیین تکلیف استیضاح رضا فاطمی‌امین که دهم اردیبهشت ماه نهایی می‌شود، بار دیگر روند صعودی قیمت خودرو در بازار آغاز شود که قیمت هایما نیز از این امر مستثنی نیست. بدین ترتیب سقف‌شکنی این خودرو تا محدوده دو میلیارد تومان حداکثر تا پایان فصل جاری چندان دور از ذهن نیست.

اکنون تنها امید بازار به افزایش تولید و عرضه خودرو توسط دولت است. در صورتی که وزارت صمت عرضه هفتگی ۵۰ هزار  خودرو را ادامه دهد شاید روند کاهشی این خودروی مونتاژی ایران خودرو هم ادامه یابد؛ اما با ادامه سیاست‌های سال گذشته بعید است که قیمت هایما روی ارقام کنونی آرام بگیرد.

همچنین با تولید انبوه هایما s8 و هایما x7 در خط تولید خراسان ایران خودرو ممکن است تا حدودی از محبوبت سری s7 کاسته شود و بازار آن به ثبات برسد.

منبع: تجارت‌نیوز