به گزارش مسترتشخیص،‌ بر اساس داده‌های انجمن توزیع کنندگان خودرو (ODMD)، برند‌هایی که بیشترین فروش را در ترکیه در سال ۲۰۲۳ داشته‌اند، فیات، رنو و فورد بودند.

سال گذشته در مجموع ۱۱۵۸ دستگاه پورشه، ۵۳۳ دستگاه مازراتی، ۵۰۷ دستگاه لکسوس، ۱۲۱ دستگاه جگوار، ۳۶ دستگاه بنتلی، ۲۵ دستگاه فراری، ۲۳ دستگاه استون مارتین و ۲۲ دستگاه لامبورگینی فروخته شد.

رشد سالانه ۵۷ درصدی خودروهای تجاری در ترکیه

کل بازار خودرو و خودروهای تجاری سبک ترکیه در سال ۲۰۲۳ رشد سالانه به میزان ۵۷.۴ درصد داشته است. به این ترتیب یک میلیون و ۲۳۲هزار و ۶۳۵ دستگاه فروش صورت گرفت که برای اولین بار در این بخش از مرز یک میلیون دستگاه فراتر رفت.

پیش از این نیز بیشترین فروش در سال ۲۰۱۶ با ۹۸۳ هزار و ۷۲۰ دستگاه خودرو بوده است.

در بازه زمانی ژانویه تا دسامبر سال گذشته فروش خودرو با ۶۳،۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ۹۶۷ هزار و ۳۴۱ دستگاه و فروش خودروهای تجاری سبک نیز با ۳۹،۲ درصد افزایش به ۲۶۵هزار و ۲۹۴ دستگاه رسید.

خودروی فیات در سال گذشته با ۱۹۳ هزار و ۶۲۲ دستگاه در مجموع فروش شامل خودروهای سواری و تجاری سبک رتبه اول را به خود اختصاص داد. خودروی رنو با ۱۳۵ هزار و ۶۴۵ دستگاه و فورد با فروش ۱۰۲ هزار و ۳۸۰ دستگاه در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

برند خوروی فولکس واگن با ۸۸ هزار و ۷۷۶ دستگاه فروش در رتبه چهارم و برند پژو نیز با ۷۸ هزار و ۶۳۲ دستگاه فروش در رتبه پنجم قرار گرفتند.

منبع : خبرگزاری آنادولو