مسترتشخیص- رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف دو دستگاه خودرو بنز و جگوار قاچاق به ارزش 400 میلیارد ریال در شهرک غرب تهران خبر داد.

سرهنگ هدایت بهرامی در این‌باره گفت: آخرین روز تیر امسال مأموران کلانتری شهرک غرب تهران دو دستگاه خودرو بنز و جگوار بدون مدارک و مجوزهای قانونی را کشف کرده و پس از تشکیل پرونده اولیه آن را به پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ تحویل دادند.

 بررسی‌های اولیه مأموران پلیس امنیت اقتصادی نشان داد که هر دو خودرو فاقد مجوز تردد در تهران هستند، بنابراین با دستور قضایی خودروها به پلیس امنیت اقتصادی منتقل شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه در ادامه بررسی‌های انجام شده مشخص شد مدتی است از اعتبار گذر موقت هر دو خودرو سپری شده و مالک هر دو خودرو اقدامی برای تمدید گذر موقت نکرده است، گفت: خودروها فاقد مجوزهای گمرکی بودند.

بنابراین با محرز شدن قاچاق بودن هر دو دستگاه خودرو نتیجه بررسی‌های پلیسی به مرجع قضایی منعکس و مالک هر دو خودرو دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

این فرد در ادامه به اقدام خلاف قانون خود اعتراف کرد و با تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

بهرامی ارزش ریالی دو خودرو را در حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هر دو خودرو در اختیار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملکی قرار گرفت.

منبع: ایران جیب